Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup

Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup
, , aktualita
Jednou z inovací dlouho očekávané Apple TV by měla být podpora výstupu při frekvenci 120 HZ. Prozradila to zmínka v beta verzi tvOS 14.5. Z toho vyplývá, že by zařízení mohlo disponovat rozhraním HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Představení nové generace Apple TV může připomínat nekonečný příběh. O nástupci pro současný model se hovoří již dlouhé měsíce. Ačkoliv zatím výrobce nic oficiálně nepotvrdil, všichni tuší, že v Cupertinu vzniká další Apple TV. Hlavní otázkou zůstává, kdy bude představena, protože v minulosti jsme slyšeli již o několika datech, které se nakonec nepotvrdily. Nyní se na internet dostaly další podrobnosti o 6. generaci Apple TV, které pochází z beta verze tvOS 14.5. Poslední sestavení tohoto operačního systému obsahuje několik zmínek o obnovovací frekvenci 120 Hz, které se objeví v PineBoard, jak zní interní označení uživatelského rozhraní (obdoba SpringBoard pro iPhone a iPad).
 
 
Připomeňme, že aktuální Apple TV 4K podporuje maximálně 60Hz výstup. Dvojnásobná obnovovací frekvence pochopitelně přinese rozdíl především ve hrách, ale také třeba animacích v systému. Divák se pochopitelně neobejde bez kompatibilního televizoru. Z toho vyplývá, že nový model bude vybaven rozhraním HDMI 2.1, které na rozdíl od HDMI 2.0 zvládne přenos signálu ve 4K při 120 Hz. Není to zase takové překvapení, neboť o Apple TV s HDMI 2.1 se spekuluje od roku 2019. V současné době prodávaná Apple TV 4K je optimalizována pro obsah ve 4K při 60 Hz. Vzhledem k absenci HDMI 2.1 by ani softwarová aktualizace nepomohla překonat tento nedostatek.
 
Podle informací, které koncem loňského roku přinesla agentura Bloomberg, by měla být nová generace Apple TV uvedena v průběhu roku 2021. Zaměřena bude především na hry, čemuž by měl odpovídat také výkonnější procesor. Apple zpřístupnil svou aplikaci TV třetím stranám, proto je nyní dostupná na mnoha televizorech. Tím tedy skončila i exkluzivita většiny obsahu pro zařízení s nakousnutým jablkem. A právě hry by mohly být hlavním důvodem, proč vůbec vyjde nové zařízení Apple TV. Chystaný model by měl přijít také s novým dálkovým ovladačem. Obrázek ovladače pro Apple TV se nedávno dostal na internet (viz výše), ale pravděpodobně se jedná o alternativní verzi, kterou by mohli nabízet televizní operátoři.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář