Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup

Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup
, , aktualita
Jednou z inovací dlouho očekávané Apple TV by měla být podpora výstupu při frekvenci 120 HZ. Prozradila to zmínka v beta verzi tvOS 14.5. Z toho vyplývá, že by zařízení mohlo disponovat rozhraním HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Představení nové generace Apple TV může připomínat nekonečný příběh. O nástupci pro současný model se hovoří již dlouhé měsíce. Ačkoliv zatím výrobce nic oficiálně nepotvrdil, všichni tuší, že v Cupertinu vzniká další Apple TV. Hlavní otázkou zůstává, kdy bude představena, protože v minulosti jsme slyšeli již o několika datech, které se nakonec nepotvrdily. Nyní se na internet dostaly další podrobnosti o 6. generaci Apple TV, které pochází z beta verze tvOS 14.5. Poslední sestavení tohoto operačního systému obsahuje několik zmínek o obnovovací frekvenci 120 Hz, které se objeví v PineBoard, jak zní interní označení uživatelského rozhraní (obdoba SpringBoard pro iPhone a iPad).
 
 
Připomeňme, že aktuální Apple TV 4K podporuje maximálně 60Hz výstup. Dvojnásobná obnovovací frekvence pochopitelně přinese rozdíl především ve hrách, ale také třeba animacích v systému. Divák se pochopitelně neobejde bez kompatibilního televizoru. Z toho vyplývá, že nový model bude vybaven rozhraním HDMI 2.1, které na rozdíl od HDMI 2.0 zvládne přenos signálu ve 4K při 120 Hz. Není to zase takové překvapení, neboť o Apple TV s HDMI 2.1 se spekuluje od roku 2019. V současné době prodávaná Apple TV 4K je optimalizována pro obsah ve 4K při 60 Hz. Vzhledem k absenci HDMI 2.1 by ani softwarová aktualizace nepomohla překonat tento nedostatek.
 
Podle informací, které koncem loňského roku přinesla agentura Bloomberg, by měla být nová generace Apple TV uvedena v průběhu roku 2021. Zaměřena bude především na hry, čemuž by měl odpovídat také výkonnější procesor. Apple zpřístupnil svou aplikaci TV třetím stranám, proto je nyní dostupná na mnoha televizorech. Tím tedy skončila i exkluzivita většiny obsahu pro zařízení s nakousnutým jablkem. A právě hry by mohly být hlavním důvodem, proč vůbec vyjde nové zařízení Apple TV. Chystaný model by měl přijít také s novým dálkovým ovladačem. Obrázek ovladače pro Apple TV se nedávno dostal na internet (viz výše), ale pravděpodobně se jedná o alternativní verzi, kterou by mohli nabízet televizní operátoři.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik