Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup

Nová Apple TV by měla podporovat 120Hz výstup
, , aktualita
Jednou z inovací dlouho očekávané Apple TV by měla být podpora výstupu při frekvenci 120 HZ. Prozradila to zmínka v beta verzi tvOS 14.5. Z toho vyplývá, že by zařízení mohlo disponovat rozhraním HDMI 2.1. 
K oblíbeným
reklama
Představení nové generace Apple TV může připomínat nekonečný příběh. O nástupci pro současný model se hovoří již dlouhé měsíce. Ačkoliv zatím výrobce nic oficiálně nepotvrdil, všichni tuší, že v Cupertinu vzniká další Apple TV. Hlavní otázkou zůstává, kdy bude představena, protože v minulosti jsme slyšeli již o několika datech, které se nakonec nepotvrdily. Nyní se na internet dostaly další podrobnosti o 6. generaci Apple TV, které pochází z beta verze tvOS 14.5. Poslední sestavení tohoto operačního systému obsahuje několik zmínek o obnovovací frekvenci 120 Hz, které se objeví v PineBoard, jak zní interní označení uživatelského rozhraní (obdoba SpringBoard pro iPhone a iPad).
 
 
Připomeňme, že aktuální Apple TV 4K podporuje maximálně 60Hz výstup. Dvojnásobná obnovovací frekvence pochopitelně přinese rozdíl především ve hrách, ale také třeba animacích v systému. Divák se pochopitelně neobejde bez kompatibilního televizoru. Z toho vyplývá, že nový model bude vybaven rozhraním HDMI 2.1, které na rozdíl od HDMI 2.0 zvládne přenos signálu ve 4K při 120 Hz. Není to zase takové překvapení, neboť o Apple TV s HDMI 2.1 se spekuluje od roku 2019. V současné době prodávaná Apple TV 4K je optimalizována pro obsah ve 4K při 60 Hz. Vzhledem k absenci HDMI 2.1 by ani softwarová aktualizace nepomohla překonat tento nedostatek.
 
Podle informací, které koncem loňského roku přinesla agentura Bloomberg, by měla být nová generace Apple TV uvedena v průběhu roku 2021. Zaměřena bude především na hry, čemuž by měl odpovídat také výkonnější procesor. Apple zpřístupnil svou aplikaci TV třetím stranám, proto je nyní dostupná na mnoha televizorech. Tím tedy skončila i exkluzivita většiny obsahu pro zařízení s nakousnutým jablkem. A právě hry by mohly být hlavním důvodem, proč vůbec vyjde nové zařízení Apple TV. Chystaný model by měl přijít také s novým dálkovým ovladačem. Obrázek ovladače pro Apple TV se nedávno dostal na internet (viz výše), ale pravděpodobně se jedná o alternativní verzi, kterou by mohli nabízet televizní operátoři.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik