Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nordic TV prošla vylepšením, jednou z novinek je HBO Go

2.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
IPTV od společnosti Nordic Telecom se dočkala vylepšení, které zahrnuje rozšíření programové nabídky, za příplatek přístup k videotéce HBO Go nebo delší nahrávání pořadů. Za stejné peníze tak diváci získají více muziky.
Nordic TV byla spuštěna na podzim 2018 jako jedna z dalších IPTV. Patrně i kvůli vysoké konkurenci v tomto segmentu se společnost Nordic Telecom rozhodla svou službu zatraktivnit. Změny se týkají stávajících i nových zákazníků, které se provozovatel snaží přilákat prvním měsícem zdarma.
 
 

Více programů i delší nahrávání

 
Nová Nordic TV, jak je služba po vylepšení označována, přináší rozšířenou programovou nabídku, veškeré kanály jsou nyní navíc dostupné v HD kvalitě. Základní tarif s označením Nordic TV za 195 Kč měsíčně nabízí nadále přes 80 programů s možností dokoupení dalších prostřednictvím balíčků. Ke stávající nabídce Sport, Dětský nebo Film přibyl nový balíček Příroda, který za 95 Kč měsíčně přidá osm kanálů včetně National Geographic nebo Viasat Explorer. Další možností je rozšíření o videotéku HBO Go, která nabízí přístup k filmům a seriálům nejen z vlastní produkce. Cena měsíčního předplatného k Nordic TV činí 145 Kč, tedy o 14 Kč méně než pokud byste si službu objednali samostatně. Aktivaci HBO Go si zákazník provede samostatně podle návodu.
 
 
Pro náročnější zákazníky je připraven tarif Nordic TV Plus za 495 Kč měsíčně, který obsahuje přes 120 kanálů včetně balíčků Dětský, Sport a Příroda. I k němu je ovšem nutné si připlatit za HBO Go. K oběma tarifům získá zákazník přístup k rozhlasovým stanicím. Proti předchozí verzi Nordic TV došlo k rozšíření délky nahrávání, a to šestinásobně. Divák si tak může pořídit až 120 hodin záznamu, v nabídce zůstala také možnost 7 dnů zpětného přehrávání. Rozšířena byla nabídka podporovaných zařízení. Z chytrých televizorů je podporován Samsung a modely s Android TV, využít je možné také Apple TV nebo set-top box od Nordic Telecom. Kromě dvou primárních zařízení lze tuto IPTV sledovat také až na dvou mobilních zařízení zároveň, případně na počítači. Webová aplikace prošla aktualizací, takže už nevyžaduje Flash player.
 
K využívání Nordic TV není potřeba internet od stejného poskytovatele, podmínkou je ovšem rychlost připojení alespoň 5 Mb/s. Nový zákazník může vyzkoušet základní tarif Nordic TV první měsíc zdarma, pokud při objednávce zadá slevový kód MESICZDARMA.
 
Zdroj: Tisková zpráva