Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nokia a FAMU vyhlašují vítěze

28.2.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Nokia a Filmová a televizní fakulta Akademie muzických umění v Praze (FAMU) uzavřely soutěž o nejlepší snímek natočený telefonem Nokia N8 na téma Connecting People a oznámily také vítěze. Ta odstartovala již na konci minulého roku.
Soutěž zorganizovaná Nokií a FAMU odstartovala tedy již 25. listopadu 2010 a týkala se natočení krátkého snímku na téma Connecting People, přičemž další podmínkou bylo využití telefonu Nokia N8. Soutěž probíhala ve dvou kolech, kde v tom prvním vybírala porota složená z pedagogů FAMU a ze zástupců společnosti Nokia Česká republika z 21 návrhů celkem pět finalistů. Ti dále bojovali v druhém kole o první místo spojené s hlavní cenou, a to 70000 Kč. Tato částka je určena pro natočení libovolného vlastního projektu.Samotné natáčení soutěžních snímků začalo 15. prosince a na to finalisté získali potřebné prostředky. Na natočení, sestříhání a dodatečné úpravy měli pak plné dva měsíce. Dovoleny byly libovolné pomůcky, herci i žánry a finální prezentace proběhla 22. února, kdy byl ohlášen i vítěz. Tím je František Týmal, student 4. ročníku Centra audioviziálních studií, se snímkem Jiskra.

V porotě usedli Pavel Jech (děkan FAMU), Michal Bregant (děkan FAMU International), Eric Rosenzveig (vedoucí CASu), Tomáš Doruška (zástupce vedoucího katedry střihu), Martin Ryšavý (vedoucí katedry scenáristiky a dramaturgie), Pavla Tomsová (marketingová ředitelka Nokia Česká republika) a Ondřej Suchopár (account manager Nokia Česká republika).

Zdroj: TZ Nokia