www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart

Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
, , aktualita
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
K oblíbeným
reklama
Mnoho slavných značek skončilo dnes neslavně a už jde jen o licencování kdysi zvučného jména na produkty mnoha jiných značek. U fotoaparátů to dnes postihlo např. Kodak, kdy toto jméno nesou produkty desítek různých společností a obvykle nejde o zrovna dobré produkty. Snad to v případě Nokie bude o něco lepší. Indický prodejce elektroniky Flipkart získal licenci na Nokii pro chytré televize a zajistil si výrobu televizí s tímto označením i jejich prodej na indickém trhu. Novinkou je tak Nokia 55CAUHDN, 4K Smart TV.
 
Nokia 4K Smart TV
 
Ta má už dle svého názvu 55" úhlopříčku (139 cm). Jde o 4K televizi s rozlišením 3840×2160 pixelů při 60 Hz. Nabídne jas 400 nitů a statický kontrast 1200:1, pozorovací úhly jsou pak tradičních 178° a máme tu LED podsvícení. K dispozici jsou 3 HDMI porty (dva vzadu, jeden na straně) a 2 USB porty na straně. Nechybí ani ethernetová přípojka (port RJ-45). O zvuk se postarala společnost JBL, podporováno je Dolby Audio, slíben je 24W RMS výkon.
 
O chytré funkce se tu stará 4jádrový procesor CA53 s frekvencí 1,0 GHz, 2,25 GB RAM a GPU Mali 450. Vnitřní úložiště televize nabídne kapacitu 16 GB. Ve výchozím stavu má nainstalované aplikace např. pro Netflix, YouTube, Prime Video, Hotstar a lze doinstalovat další. Operačním systémem je tu Android 9.0. Spotřeba televize má dosahovat 150 W, resp. 0,5 W ve standby. Poněvadž má televizi na svědomí indický prodejce, bude v prodeji prozatím jen v Indii za cenu 41.999 rupií (13.600 Kč). Do prodeje se dostane 10. prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
„Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme? „Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme?
Google v současné době připravuje nové zařízení s Android TV, respektive Google TV – hovoří se totiž také o přejmenování celé platformy. K představení by mělo dojít koncem září a již nyní máme k dispozici informace o výbavě, designu a ceně.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik