www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart

Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
, , aktualita
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
K oblíbeným
reklama
Mnoho slavných značek skončilo dnes neslavně a už jde jen o licencování kdysi zvučného jména na produkty mnoha jiných značek. U fotoaparátů to dnes postihlo např. Kodak, kdy toto jméno nesou produkty desítek různých společností a obvykle nejde o zrovna dobré produkty. Snad to v případě Nokie bude o něco lepší. Indický prodejce elektroniky Flipkart získal licenci na Nokii pro chytré televize a zajistil si výrobu televizí s tímto označením i jejich prodej na indickém trhu. Novinkou je tak Nokia 55CAUHDN, 4K Smart TV.
 
Nokia 4K Smart TV
 
Ta má už dle svého názvu 55" úhlopříčku (139 cm). Jde o 4K televizi s rozlišením 3840×2160 pixelů při 60 Hz. Nabídne jas 400 nitů a statický kontrast 1200:1, pozorovací úhly jsou pak tradičních 178° a máme tu LED podsvícení. K dispozici jsou 3 HDMI porty (dva vzadu, jeden na straně) a 2 USB porty na straně. Nechybí ani ethernetová přípojka (port RJ-45). O zvuk se postarala společnost JBL, podporováno je Dolby Audio, slíben je 24W RMS výkon.
 
O chytré funkce se tu stará 4jádrový procesor CA53 s frekvencí 1,0 GHz, 2,25 GB RAM a GPU Mali 450. Vnitřní úložiště televize nabídne kapacitu 16 GB. Ve výchozím stavu má nainstalované aplikace např. pro Netflix, YouTube, Prime Video, Hotstar a lze doinstalovat další. Operačním systémem je tu Android 9.0. Spotřeba televize má dosahovat 150 W, resp. 0,5 W ve standby. Poněvadž má televizi na svědomí indický prodejce, bude v prodeji prozatím jen v Indii za cenu 41.999 rupií (13.600 Kč). Do prodeje se dostane 10. prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala