Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart

8.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
Mnoho slavných značek skončilo dnes neslavně a už jde jen o licencování kdysi zvučného jména na produkty mnoha jiných značek. U fotoaparátů to dnes postihlo např. Kodak, kdy toto jméno nesou produkty desítek různých společností a obvykle nejde o zrovna dobré produkty. Snad to v případě Nokie bude o něco lepší. Indický prodejce elektroniky Flipkart získal licenci na Nokii pro chytré televize a zajistil si výrobu televizí s tímto označením i jejich prodej na indickém trhu. Novinkou je tak Nokia 55CAUHDN, 4K Smart TV.
 
Nokia 4K Smart TV
 
Ta má už dle svého názvu 55" úhlopříčku (139 cm). Jde o 4K televizi s rozlišením 3840×2160 pixelů při 60 Hz. Nabídne jas 400 nitů a statický kontrast 1200:1, pozorovací úhly jsou pak tradičních 178° a máme tu LED podsvícení. K dispozici jsou 3 HDMI porty (dva vzadu, jeden na straně) a 2 USB porty na straně. Nechybí ani ethernetová přípojka (port RJ-45). O zvuk se postarala společnost JBL, podporováno je Dolby Audio, slíben je 24W RMS výkon.
 
O chytré funkce se tu stará 4jádrový procesor CA53 s frekvencí 1,0 GHz, 2,25 GB RAM a GPU Mali 450. Vnitřní úložiště televize nabídne kapacitu 16 GB. Ve výchozím stavu má nainstalované aplikace např. pro Netflix, YouTube, Prime Video, Hotstar a lze doinstalovat další. Operačním systémem je tu Android 9.0. Spotřeba televize má dosahovat 150 W, resp. 0,5 W ve standby. Poněvadž má televizi na svědomí indický prodejce, bude v prodeji prozatím jen v Indii za cenu 41.999 rupií (13.600 Kč). Do prodeje se dostane 10. prosince.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.