Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

NHK World HD odstartovalo na Eurobirdu 1

, , aktualita
NHK World HD odstartovalo na Eurobirdu 1
Japonský zpravodajský kanál NHK World HD vysílaný ve vysokém rozlišení zahájil oficiálně vysílání na evropském kontinentu. Stanice vysílá v anglickém jazyce ze satelitu Eurobird 1 na pozici 28,5°E a je běžně zachytitelná i na území České republiky.
NHK World HD odstartovalo na Eurobirdu 1
Oficiálně je kanál NHK World HD zařazen v placené nabídce Sky UK a také v neplacené platformě Freesat. Díky nekódovanému vysílání si ho může naladit kdokoliv, kdo je vybaven satelitním přijímačem pro příjem programů vysílaných ve vysokém rozlišení (HD).Programová skladba TV stanice NHK World je tvořena především domácím zpravodajstvím z oblasti politiky, ekonomiky a kultury. V době těsně po nedávném zemětřesení v Japonsku bylo možné na stanici sledovat podrobné aktuální zpravodajství, které bylo vždy několik kroků napřed před evropským z hlediska aktuálnosti informací.

Technické parametry příjmu pro kanál NHK World HD ze satelitu Eurobird 1 28,5°E:
Frekvence
Polarizace
Modulace
FEC
SR
Kódování
11 224 MHz
Vertikální
QPSK (DVB-S)
2/3
27,5 MS/s
Žádné (FTA)

Služba Freesat tak nabízí již pět neplacených HD kanálů. Až doposud byla skladba vysílaných programů obdobou pozemního digitálního vysílání s názvem FreeView HD, které v Británii využívá k šíření signálu nejnovější platformu DVB-T2.

Ze stejného satelitu je šířen rovněž program NHK World TV, který je obsahově identický s kanálem NHK World HD, liší jen vysíláním ve standardním rozlišení (SD).

Technické parametry příjmu pro kanál NHK World TV (SD) ze satelitu Eurobird 1 28,5°E:
Frekvence
Polarizace
Modulace
FEC
SR
Kódování
11 681 MHz
Vertikální
QPSK (DVB-S)
2/3
27,5 MS/s
Žádné (FTA)

Program NKH World v jeho SD či HD podobě je k dispozici přibližně 137 milionům domácností ve více než 120 zemích. Vysílání ze satelitu Eurobird 1 k nim přidalo dalších 10 milionů domácností z řad abonentů služby Sky a 1 milion domácností využívajících službu Freesat.

Zdroj: Broadband TV News, Flysat.com