www.tvfreak.cz
>
>
>

NHK vyvíjí 120FPS kameru pro Super Hi-Vision

NHK vyvíjí 120FPS kameru pro Super Hi-Vision
, , aktualita
Je to již nějaký ten pátek, co japonská veřejnoprávní televize NHK začala s vývojem systému Ultra HD TV. Svou troškou do mlýna teď přispěla i Šizuocká univerzita. Přivítejte kameru s úctyhodným rozlišením 33 Mpx a snímkovou frekvencí 120 FPS.
K oblíbeným
reklama
Vysílání ve formátu Ultra vysokého rozlišení (UHD) bylo navrženo pro televizory s úhlopříčkou kolem 2 metrů a více. Dech beroucí obraz však může pokazit třeba hejno letících holubů nebo jiných rychle se pohybujících objektů. Řešení je prosté: UHD bude mít standardní snímkovou frekvenci 120 FPS. Platí to i pro kameru, kterou vyvíjí japonská veřejnoprávní televize NHK ve spolupráci se Šizuockou univerzitou. Nemá to být přitom další 4K přístroj, ale plnokrevná 33megapixelová „mašina“.
Rozlišení 33 Mpx, snímková frekvence 120 FPS - to je nová kamera od NHK a Šizuocké univerzity


To však znamená, že výstup snímače bude chrlit kolem 4 miliardy pixelů za sekundu. Z toho důvodu bylo třeba navrhnout rychlejší ADC převodník. Zpracovaná data z pixelů pak putují po vysokorychlostním obvodu, jenž distribuuje výsledné signály do 96 paralelních kanálů. Jde přitom o stejný CMOS senzor, o kterém jste se mohli dočíst již na přelomu letošního února a března.
Vypadá to, že starost o výrobu připadne Hitachi (video je v anglickém znění)


Tento senzor s úhlopříčkou 25 mm je nejenže menší, ale s 2,5 W má nižší spotřebu než konvenční čipy snímající rozlišení 7680 × 4320 px. K tomu má jít o první CMOS senzor, který podporuje plnou specifikaci standardu Ultra High Definition. Jako další krok má NHK v plánu zvýšení citlivosti tohoto nového UHD snímače.

Zdroj: Diginfo.tv
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik