Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nevíte, na co se dívat na Netflixu? Služba testuje náhodná přehrávání

22.8.2020, Milan Šurkala, aktualita

Někdy je volba toho, na co se dívat, hodně těžká. Streamovací služba Netflix to chce těm nerozhodným značně ulehčit a nabídne náhodné spuštění filmu či seriálu např. na základě předchozích sledování. 

Na Netflixu je toho opravdu mnoho. Proto je pro mnohé těžké si z takového kvanta obsahu vybrat, na co se dívat dřív. Problém ale může být někdy i opačný a člověk se už může dostat do stavu, kdy neví na co se ještě podívat. Streamovací služba Netflix tak proto u vybraných uživatelů testuje novou funkci náhodného přehrávání, funkční má být navíc jen u aplikací pro chytré televize.
 
Netflix logo
 
Pokud si uživatel nechce sám vybírat, může nově nechat Netflix, aby rozhodl za něj. Nejde o návrhy k sledování (ze kterých bych si uživatel sám vybral), ale o přímé spuštění náhodně vybraného obsahu s ohledem na preference uživatele. K volbě Netflix využívá např. historie obsahu, který uživatelé sledovali, aby jim mohl vybrat z něčeho, co by ho mohlo i zaujmout. Pokud se nová funkce ujme, Netflix ji spustí celosvětově. 
 
Zdroj: theverge.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.