Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Neviděl někdo Google TV?

17.2.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Už v květnu minulého roku ohlásily společnosti Google, Intel, Logitech a Sony vznik platformy Google TV. Později se dokonce šířily zprávy, že většina výrobců TV s touto platformou počítá. Pak přišel CES 2011 a po slavné Google TV se slehla zem.
Google TV lze považovat za možnou televizní platformu budoucnosti, kde se kombinují normální televizní kanály s videi streamovatelnými z Internetu a celý tento koncept je zastřešen vyhledávacím rozhranním Googlu. Nejdřív společnost Sony ohlásila první televizor s Google TV a Logitech dokonce vydal videopřehrávač pro zprovoznění Google TV na normální televizi. Ještě nedávno kolovaly zvěsti, že podobné televize má na trh uvést ještě také Samsung, Toshiba a Vizio.


Budoucnost TV?

Nakonec se tak stalo jen v případě amerického Vizia. Google TV se totiž dočkala zatím pouze vlažného přijetí, nebylo to nic světoborného, jak mnozí doufali, a navíc bylo hlášeno plno chyb a nedostatků. Do toho se ještě mnohé televizní společnosti rozhodly blokovat přístup k jejím videoarchivům přes Google TV.Možná to byly tyto „minusové body“, které vedly Google k tomu, že požádal výrobce TV o posečkání před vydáním jejich přístrojů na bázi Google TV. Existuje hypotéza, že Google chce nejdřív vytvořit Google TV 2.0, než dojde k té pravé „mánii“. Jisté je jen to, že z velkých výrobců se do výroby přijímačů s integrovanou Google TV pustilo jen Vizio, které operuje na trzích v USA. Po Google TV od ostatních není zatím ani vidu, ani slechu.


Důkazem toho, že to Google tse svojí TV platformou myslí vážně, je i reklama, ve které hrál hollywoodský herec Kevin Bacon.

Takže výsledek je takový, že Americký trh bude muset počkat na odstranění všech much, které Google TV má. Ty by pravděpodobně měly být odstraněny s verzí 2.0. Země Evropské Unie si budou muset počkat ještě minimálně do roku 2012. Prozatím je totiž celá Google TV ve fázi jednoho velkého experimentu v rámci amerického trhu.

Zdroj: Flatpanels HD