Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netgear uvádí Push2TV

19.2.2010, Jan Vítek, aktualita
Nejnovější zařízení od Netgear dostalo označení Push2TV a ač se to příliš nezdá, toto samotné označení v podstatě vysvětluje i jeho funkci. S jeho pomocí si totiž budeme moci bezdrátově zobrazovat obrazový signál z počítače na kompatibilním televizoru.
Společnost Netgear uvedla nejnovější zařízení Push2TV (PTV1000) schopné přenášet obrazový signál z počítače do televizoru, a to bezdrátově. Snadno si tak budeme moci z notebooku pustit na televizi třeba film, aniž bychom museli tahat kabely. Novinka je kompatibilní s notebooky vybavenými funkcí Intel Wireless Display nových procesorů Intel Core, což je pro provoz zařízení podmínkou a stejně tak se musí využít OS Windows 7.Push2TV je tak alternativou k předchozím způsobům připojení televizoru k počítači, mezi něž patří především rozhraní HDMI, ale pak i D-Sub či jiná rozhraní (kompozitní/komponentní/atp.). Netgear slibuje jednoduché použití s intuitivním uživatelským rozhraním a využívá k přenosům technologii Intel My WiFi (řešení pro Wi-Fi Personal Area Network (PAN), která dokáže data přenášet bezpečným způsobem. A pokud vás zajímá, co všechno tato krabička dokáže vzduchem přenést, pak v tom je Netgear vágní. Píše, že na TV si zobrazíte většinu médií, které si můžeme přehrát na notebooku.

Samotné zařízení nemá být o mnoho větší než balíček karet (přesně to je 106 x 138 x 32 mm) a hmotnost výrobce na svých stránkách sice uvádí, ale 2,5 kg, což bude chybný údaj. V balení dostanete kromě samotného Push2TV také kabel HDMI, průvodce instalací a napájecí adaptér. Kromě HDMI půjde využít také AV kompozitní výstup. U nás se tento kus hardware objeví někdy v létě za cenu v přepočtu kolem 100 USD.

Zdroj: TZ Netgear