Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netgear Push2TV HD - Full HD vzduchem

31.8.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Netgear si připravila novou generaci adaptérů Push2TV HD, a to modely Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000). Ty jsou určeny pro bezdrátový přenos obrazu do TV.
Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000) spolupracují s počítači vybavenými operačním systémem Windows, z nichž můžeme bezdrátově posílat obraz do televizoru, a to v rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080.


PTVU1000

Dle Netgearu to řeší ten problém, že velké množství televizorů vybavených internetovým připojením, Blu-ray přehrávačů či herních konzolí dokáže zobrazit jen omezený počet webových stránek. Takto je můžeme nechat zpracovávat počítačem a zobrazovat je na velkém televizoru. To platí i pro videa s vysokým rozlišením.


PTV2000

Oba adaptéry přitom nabízejí stejnou funkci, ale té docilují různými způsoby. Netgear PTVU1000 je univerzální a stačí mu jeden bezdrátový adaptér o velikosti flash disku, který se zapojí do počítače. Do televizoru se pak zapojí přijímač vybavený kabelem HDMI a nakonec se do počítače nainstalují příslušné ovladače.

Model PTV2000 spolupracuje pouze s počítači (notebooky) vybavenými funkcí Intel WiDi (Wireless Display), takže potřebuje pouze adaptér zapojený do televizoru pomocí HDMI či AV kabelu. Samozřejmostí je zabezpečení bezdrátového spojení.

PTVU1000 bude dostupný od druhé poloviny příštáho měsíce s doporučenou cenou 2500 Kč s daní. PTV2000 pak přijde na 2450 Kč a je již v prodeji. Více se dozvíte na stránkách výrobce:

Zdroj: TZ Netgear