Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netgear EVA9150 v prodeji

13.5.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Netgear oznámila, že u nás uvedla na trh multimediální přehrávač s názvem Digital Entertainer Elite EVA 9150. Těšit se můžeme na bezdrátové rozhraní 802.11n, 500GB pevný disk a také kvalitu Blu-ray
Digital Entertainer Elite EVA 9150 je tedy určen pro přehrávání multimediálního obsahu v digitální formě na domácích HD systémech. Pro uložení tohoto obsahu je připraven integrovaný 500GB pevný disk, jenž může být uživatelem snadno vyměněn za ještě větší model.Kromě přehrávání filmů v kvalitě až 1080p přehrávač zvládne také zobrazovat fotografie, přehrávat hudbu a zaznamenané televizní vysílání z počítače nebo zařízení NAS. Dále jsou to také data ze serverů YouTube a Flickr, internetová rádia, RSS kanály a vůbec videoklipy z jakýchkoliv webových stránek. Pro toto má EVA9150 připravenou funkci automatického vyhledávání a řazení médií do knihovny.

Zařízení může rovněž fungovat současně s počítači s operačními systémy Windows, Mac či Linux i NAS zařízeními. Vše pak řídí čip Sigma Designs 8635 a připraveny jsou pro externí úložné disky, fotoaparáty, MP3 přehrávače a jiná zařízení také dva porty USB 2.0. Spárování pomocí rozhraní Wi-Fi pak zajistí funkce Push ‘N’ Connect, díky níž má vše jít rychle a jednoduše při zachování bezpečných přenosů dat s Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Další funkcí je Follow Me a ta nám umožní pozastavit přehrávání v jedné místnosti a obnovit je v jiné a Party Mode zase umí sesynchronizovat přehrávání hudby po celém domě. Netgear pak nezapomněl ani na řízení spotřeby a automatické vypínání při nečinnosti.

Koncová cena tohoto produktu je 13800 s DPH.

Zdroj: TZ Netgear