www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
, , aktualita
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
K oblíbeným
reklama
Reed Hastings, CEO streamovací služby Netflix, byl nucen prezentovat nepříliš uspokojivá čísla. Pro letošní rok plánoval zvýšit počet platících diváků o 10 milionů (nynější počet je 151,5 milionu), tedy za první půlrok 5 milionů nových zákazníků. To se ale nepovedlo, navíc opravdu výrazně. Podařilo se nabrat jen lehce přes polovinu plánovaného množství, konkrétně 2,7 milionu lidí. Na všech trzích se tak nedosáhlo na plány, a co je nejhorší, v USA dokonce došlo k prvnímu poklesu od roku 2011, kdy se Netflix oddělil od své divize půjčující DVD zasíláním poštou. Na druhou stranu se alespoň lehce zvýšil počet zákazníků v bezplatném zkušebním období o 20 tisíc, kteří by se potenciálně mohli stát novými zákazníky.
 
Netflix logo
 
Hastings přisuzuje výsledek malému množství vlastního obsahu. To by se ale mohlo brzy změnit. Chystá se další série Stranger Things, hodně si slibuje od poslední série Orange is the New Black. Naopak se brzy zbaví titulů od Disney, který si spustí vlastní streamovací službu a z Netflixu tak zmizí např. i Přátelé nebo Kancl. Poplatky za licence na tyto seriály byly enormní a Netflix by je raději využil na vlastní obsah, který by mohl přitáhnout nové diváky. Doufá, že se mu např. podaří zopakovat úspěch jako s Murder Mystery, kde hrál Adam Sandler a Jennifer Aniston, přičemž tento film vidělo neuvěřitelných 73 milionů domácností.
 
Hastings ale současně přiznává i to, že za snížení zájmu může nedávné zvýšení cen, protože největší rozdíly mezi plánem a skutečností byly právě v těch regionech, kde se zdražovalo. Připomeňme, že Netflixu roste i nová konkurence. Své streamovací služby chystají společnosti Disney, Apple, WarnerMedia i NBCU. Na tyto zprávy už zareagovala i hodnota akcií, které spadly o více než 10 % (z $362 na $325).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik