www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
, , aktualita
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
K oblíbeným
reklama
Reed Hastings, CEO streamovací služby Netflix, byl nucen prezentovat nepříliš uspokojivá čísla. Pro letošní rok plánoval zvýšit počet platících diváků o 10 milionů (nynější počet je 151,5 milionu), tedy za první půlrok 5 milionů nových zákazníků. To se ale nepovedlo, navíc opravdu výrazně. Podařilo se nabrat jen lehce přes polovinu plánovaného množství, konkrétně 2,7 milionu lidí. Na všech trzích se tak nedosáhlo na plány, a co je nejhorší, v USA dokonce došlo k prvnímu poklesu od roku 2011, kdy se Netflix oddělil od své divize půjčující DVD zasíláním poštou. Na druhou stranu se alespoň lehce zvýšil počet zákazníků v bezplatném zkušebním období o 20 tisíc, kteří by se potenciálně mohli stát novými zákazníky.
 
Netflix logo
 
Hastings přisuzuje výsledek malému množství vlastního obsahu. To by se ale mohlo brzy změnit. Chystá se další série Stranger Things, hodně si slibuje od poslední série Orange is the New Black. Naopak se brzy zbaví titulů od Disney, který si spustí vlastní streamovací službu a z Netflixu tak zmizí např. i Přátelé nebo Kancl. Poplatky za licence na tyto seriály byly enormní a Netflix by je raději využil na vlastní obsah, který by mohl přitáhnout nové diváky. Doufá, že se mu např. podaří zopakovat úspěch jako s Murder Mystery, kde hrál Adam Sandler a Jennifer Aniston, přičemž tento film vidělo neuvěřitelných 73 milionů domácností.
 
Hastings ale současně přiznává i to, že za snížení zájmu může nedávné zvýšení cen, protože největší rozdíly mezi plánem a skutečností byly právě v těch regionech, kde se zdražovalo. Připomeňme, že Netflixu roste i nová konkurence. Své streamovací služby chystají společnosti Disney, Apple, WarnerMedia i NBCU. Na tyto zprávy už zareagovala i hodnota akcií, které spadly o více než 10 % (z $362 na $325).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem Dumb Drum předělali trailer k novým Star Wars se supernízkým rozpočtem
Film Star Wars: The Rise of Skywalker se objeví v kinech už za necelé dva týdny. Fanoušci filmů Dumb Drum proto nenechávají nic náhodě a tradičně se pokusili o předělávku traileru k filmu doslova v domácích podmínkách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala