www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci

Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
, , aktualita
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
K oblíbeným
reklama
Reed Hastings, CEO streamovací služby Netflix, byl nucen prezentovat nepříliš uspokojivá čísla. Pro letošní rok plánoval zvýšit počet platících diváků o 10 milionů (nynější počet je 151,5 milionu), tedy za první půlrok 5 milionů nových zákazníků. To se ale nepovedlo, navíc opravdu výrazně. Podařilo se nabrat jen lehce přes polovinu plánovaného množství, konkrétně 2,7 milionu lidí. Na všech trzích se tak nedosáhlo na plány, a co je nejhorší, v USA dokonce došlo k prvnímu poklesu od roku 2011, kdy se Netflix oddělil od své divize půjčující DVD zasíláním poštou. Na druhou stranu se alespoň lehce zvýšil počet zákazníků v bezplatném zkušebním období o 20 tisíc, kteří by se potenciálně mohli stát novými zákazníky.
 
Netflix logo
 
Hastings přisuzuje výsledek malému množství vlastního obsahu. To by se ale mohlo brzy změnit. Chystá se další série Stranger Things, hodně si slibuje od poslední série Orange is the New Black. Naopak se brzy zbaví titulů od Disney, který si spustí vlastní streamovací službu a z Netflixu tak zmizí např. i Přátelé nebo Kancl. Poplatky za licence na tyto seriály byly enormní a Netflix by je raději využil na vlastní obsah, který by mohl přitáhnout nové diváky. Doufá, že se mu např. podaří zopakovat úspěch jako s Murder Mystery, kde hrál Adam Sandler a Jennifer Aniston, přičemž tento film vidělo neuvěřitelných 73 milionů domácností.
 
Hastings ale současně přiznává i to, že za snížení zájmu může nedávné zvýšení cen, protože největší rozdíly mezi plánem a skutečností byly právě v těch regionech, kde se zdražovalo. Připomeňme, že Netflixu roste i nová konkurence. Své streamovací služby chystají společnosti Disney, Apple, WarnerMedia i NBCU. Na tyto zprávy už zareagovala i hodnota akcií, které spadly o více než 10 % (z $362 na $325).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala