www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI
, , aktualita
Sekce doporučených filmů v jednotlivých sekcích jsou na Netflixu vytvářené algoritmy umělé inteligence, která bere do úvahy např. vaše minulá shlédnutí a hodnocení. Nově se zde ale objeví i kolekce, které budou spravovány lidskými kurátory.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služba Netflix sice hojně využívá algoritmů pro doporučování filmů a seriálů ke sledování na základě preferencí konkrétních uživatelů, nicméně Netflix to chce zkusit i postaru. Pro vybranou skupinu uživatelů spustil test v podobě tzv. Collections, které jsou tematicky vybírány lidskými kurátory. Prozatím půjde jen o pár lidí využívajících mobilní aplikaci Netflix pro Apple iOS, kde v menu nahradí odkaz My List (ten se propadne do jiných částí aplikace, do položky "More", což mnozí asi zrovna neuvítají).
 
Netflix logo
 
Mezi nabízenými kolekcemi najdete např. "Watch, Gasp, Repeat", "Short and Funny", "Artful Adventures", "Watch in One Weekend", "Stream & Scream" a mnoho dalších. Nyní je otázkou, zda budou lidé takové seznamy filmů tvořit lépe než algoritmy. Zatím není jasné, zda se funkce po ukončení testu aktivuje pro všechny uživatele ve více zemích a na více platformách. Také nevíme, jak často (a zda vůbec) budou kolekce aktualizovány.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9 Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro
Čínské Xiaomi představuje další nové produkty a těmi je dvojice chytrých televizí Mi TV 5 a pokročilejší verze Mi TV 5 Pro. Ty budou prodávány s úhlopříčkami 55" až 75" a v případě verze Pro půjde o QLED panel.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny
Už jen pouhé čtyři dny nás dělí od uvedení nového seriálu s motivy Hvězdných válek (Star Wars). Ponese název The Mandalorian a bude vyprávět příběhy osamělého nájemného zabijáka po pádu Impéria.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem
Už dlouho víme, že Netflix připravuje seriál The Witcher (Zaklínač), který by se měl představit ještě letos. Nyní už víme, že to bude 20. prosince díky dalšímu traileru, který byl uvolněn k seriálu. A vy se na něj nyní můžete podívat.
5.11.2019, aktualita, Milan Šurkala