www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI
, , aktualita
Sekce doporučených filmů v jednotlivých sekcích jsou na Netflixu vytvářené algoritmy umělé inteligence, která bere do úvahy např. vaše minulá shlédnutí a hodnocení. Nově se zde ale objeví i kolekce, které budou spravovány lidskými kurátory.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služba Netflix sice hojně využívá algoritmů pro doporučování filmů a seriálů ke sledování na základě preferencí konkrétních uživatelů, nicméně Netflix to chce zkusit i postaru. Pro vybranou skupinu uživatelů spustil test v podobě tzv. Collections, které jsou tematicky vybírány lidskými kurátory. Prozatím půjde jen o pár lidí využívajících mobilní aplikaci Netflix pro Apple iOS, kde v menu nahradí odkaz My List (ten se propadne do jiných částí aplikace, do položky "More", což mnozí asi zrovna neuvítají).
 
Netflix logo
 
Mezi nabízenými kolekcemi najdete např. "Watch, Gasp, Repeat", "Short and Funny", "Artful Adventures", "Watch in One Weekend", "Stream & Scream" a mnoho dalších. Nyní je otázkou, zda budou lidé takové seznamy filmů tvořit lépe než algoritmy. Zatím není jasné, zda se funkce po ukončení testu aktivuje pro všechny uživatele ve více zemích a na více platformách. Také nevíme, jak často (a zda vůbec) budou kolekce aktualizovány.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala