www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI
, , aktualita
Sekce doporučených filmů v jednotlivých sekcích jsou na Netflixu vytvářené algoritmy umělé inteligence, která bere do úvahy např. vaše minulá shlédnutí a hodnocení. Nově se zde ale objeví i kolekce, které budou spravovány lidskými kurátory.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služba Netflix sice hojně využívá algoritmů pro doporučování filmů a seriálů ke sledování na základě preferencí konkrétních uživatelů, nicméně Netflix to chce zkusit i postaru. Pro vybranou skupinu uživatelů spustil test v podobě tzv. Collections, které jsou tematicky vybírány lidskými kurátory. Prozatím půjde jen o pár lidí využívajících mobilní aplikaci Netflix pro Apple iOS, kde v menu nahradí odkaz My List (ten se propadne do jiných částí aplikace, do položky "More", což mnozí asi zrovna neuvítají).
 
Netflix logo
 
Mezi nabízenými kolekcemi najdete např. "Watch, Gasp, Repeat", "Short and Funny", "Artful Adventures", "Watch in One Weekend", "Stream & Scream" a mnoho dalších. Nyní je otázkou, zda budou lidé takové seznamy filmů tvořit lépe než algoritmy. Zatím není jasné, zda se funkce po ukončení testu aktivuje pro všechny uživatele ve více zemích a na více platformách. Také nevíme, jak často (a zda vůbec) budou kolekce aktualizovány.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik