Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix zkouší kolekce vytvářené lidmi a nikoli AI

26.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Sekce doporučených filmů v jednotlivých sekcích jsou na Netflixu vytvářené algoritmy umělé inteligence, která bere do úvahy např. vaše minulá zhlédnutí a hodnocení. Nově se zde ale objeví i kolekce, které budou spravovány lidskými kurátory.
Streamovací služba Netflix sice hojně využívá algoritmů pro doporučování filmů a seriálů ke sledování na základě preferencí konkrétních uživatelů, nicméně Netflix to chce zkusit i postaru. Pro vybranou skupinu uživatelů spustil test v podobě tzv. Collections, které jsou tematicky vybírány lidskými kurátory. Prozatím půjde jen o pár lidí využívajících mobilní aplikaci Netflix pro Apple iOS, kde v menu nahradí odkaz My List (ten se propadne do jiných částí aplikace, do položky "More", což mnozí asi zrovna neuvítají).
 
Netflix logo
 
Mezi nabízenými kolekcemi najdete např. "Watch, Gasp, Repeat", "Short and Funny", "Artful Adventures", "Watch in One Weekend", "Stream & Scream" a mnoho dalších. Nyní je otázkou, zda budou lidé takové seznamy filmů tvořit lépe než algoritmy. Zatím není jasné, zda se funkce po ukončení testu aktivuje pro všechny uživatele ve více zemích a na více platformách. Také nevíme, jak často (a zda vůbec) budou kolekce aktualizovány.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.