www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček

Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
, , aktualita
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
K oblíbeným
reklama
Netflix investuje velké peníze do své vlastní produkce, ale dveře k hollywoodským trhákům se pro platformu postupně uzavíraly. Každý filmový gigant má totiž i svou vlastní službu pro streamování videa. To ovšem neplatí pro Sony, které sice experimentuje s platformou Bravia Core, ale ta je omezena pro uživatele televizorů Bravia XR a zaměřuje se na vysokou kvalitu streamu. Netflix se proto chopil této šance a podepsal dohodu se Sony Pictures. Během následujících 5 let tak bude mít platforma exkluzivní práva ke streamování nových filmů od Sony.
 
 
Tato dohoda se týká pouze amerického trhu, takže v tuto chvíli není jasné, jak bude situace vypadat ve zbytku světa. Neznamená to ovšem žádnou online premiéru. Snímek nejprve zamíří do kin, potom bude vydán na DVD/Blu-ray a nakonec se objeví na Netflixu. Podobnou dohodu měl Netflix uzavřenou již od roku 2014 se Sony Pictures Animation, ale nyní se vlastně rozšiřuje na filmy všech žánrů. Američtí předplatitelé Netflixu tak budou mít možnost exkluzivně streamovat snímky s premiérou plánovanou na rok 2022 jako Morbius, Uncharted, Bullet Train nebo další díl Spider-Mana. Bude se ovšem týkat také dalších franšíz jako Jumanji a Mizerové.
 
Kromě si může Netflix vybrat některé katalogové filmy od společností Columbia, Tri-Star, Sony Pictures Classics nebo Screen Gems. Ani jedna ze stran oficiálně nezveřejnila, jaká je částka uvedená ve smlouvě. Podle některých zdrojů ovšem Netflix zaplatí Sony Pictures asi 1 miliardu dolarů. Netflix se bude podílet také na financování některých titulů, které budou určeny primárně pro streamování. Součástí dohody naopak nejsou letošní snímky jako Venom: Let There Be Carnage a Spider-Man: No Way Home.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik