Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně

24.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Streamovací služba Netflix se hodlá zbavit neaktivních účtů, kdy lidé sice platí za službu, ale aktivně ji nesledují. Mohlo by se zdát, že pro Netflix jsou takové účty žádoucí, protože lidé zbytečně platí a zvyšují společnosti příjmy. Přesto chce služba v těchto dnech začít posílat takovým uživatelům e-maily, ve kterých se jich bude ptát, zda chtějí v předplatném pokračovat nebo ne.
 
Netflix logo
 
Konkrétně půjde o ty účty, které si lidé zaregistrovali, ale nevyužili ani rok po registraci. Stejně tak bude tyto e-maily posílat těm uživatelům, kteří se na nic nepodívali už po dobu dvou let. Pokud kladně neodpoví, že chtějí předplatné zachovat, účty budou deaktivovány. Nebudou však smazány. Netflix je chce ponechat ve svých systémech pro případ, že by si to lidé rozmysleli a chtěli později (do 10 měsíců) účty opětovně aktivovat. Pak by vše našli tak, jak to bylo před deaktivací. Podle Netflixu tyto účty tvoří méně než 0,5 % uživatelské základny, což má být několik set tisíc uživatelů (přesných 0,5 % by bylo 914 tisíc lidí).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.