Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix začal v ČR nabízet dárkové poukazy. Kde je seženete?

5.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix rozšířil dostupnost svých předplacených karet do ČR. Zákazníci tak k úhradě měsíčního předplatného nepotřebují platební kartu, nebo mohou poukaz využít jako dárek pro své blízké. Karty jsou k dostání i ve vybraných supermarketech a trafikách.
Netflix pokračuje v rozšiřování nabídky plateb za své služby. K platebním kartám a platformě PayPal se nedávno přidalo také vyúčtování přes mobilního operátora Vodafone, který Netflix zařadil do své Vodafone TV. Nejnovějším způsobem platby, který byl dosud dostupný pouze v zahraničí, jsou dárkové poukazy. Česká republika se přidává k 37 zemím světa, kde Netflix tuto možnost již nabízí. Dárkové poukazy neboli předplacené karty, jak Netflix novinku označuje v tiskové zprávě, budou dostupné na stovkách míst po celé republice. Zpřístupní tak předplatné Netflixu i uživatelům, kteří nemohou či nechtějí z jakéhokoliv důvodu využívat platební kartu.
 
 
Karta ovšem může být také praktickým dárkem pro rodinu či přátele, a to především během nadcházejících Vánoc. K dispozici budou v hodnotách 400, 1 000 a 4 000 Kč.  Netflix slibuje snadné a rychlé použití poukazu. Po setření ochranné vrstvy na zadní straně se ukáže šestnáctimístný PIN, který uživatel zadá do příslušného pole na stránce netflix.com/kod. Kartu lze využít jak pro stávající, tak zcela nové účty Netflix. Do účtu se následně přidá kredit, ze kterého bude automaticky hrazeno měsíční předplatné. Tento kredit má přednost před platební kartou – jinak řečeno, částka z platební karty se strhne až v případě, kdy není na účtu dostatečný kredit. Uživatel tedy může Netflix využívat i bez kreditní či debetní karty a využívat k platbě pouze dárkové poukazy.
 
 
Netflix slibuje, že jednou z hlavních výhod jeho předplacených karet bude snadná dostupnost. Zpočátku lze karty sehnat v supermarketech Billa a trafikách Geco, případně online v herním e-shopu JRC. Brzy se rozšíří také do drogerií DM a obchodních řetězců Kaufland nebo Penny. Plánována je také dostupnost v prodejnách Pepco, Expert nebo v kamenných pobočkách JRC, ale pochopitelně až po opětovném otevření v souvislosti s protikoronavirovými opatřeními. Dárkové poukazy Netflix by tak měly být dostupné na přibližně 1 500 místech v ČR. Dárkový poukaz v českých korunách nelze použít v jiných zemích, ani naopak. Netflix totiž tuto možnost nabízí jen v případě, kdy je na obou trzích používána stejná měna.
 
Zdroj: Tisková zpráva