www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix v ČR? Možná už příští rok

Netflix v ČR? Možná už příští rok
, , aktualita
Americký Netflix expandoval v září do šesti evropských zemí, ale tím rozšiřování jeho teritoria nekončí. Ještě větší expanze má nastat v příštím roce. Oficiálně nic potvrzeno nebylo. Spekulace hovoří o Austrálii, jižní, střední a východní Evropě.
reklama
Netflix asi není třeba nějak představovat. Tento původně americký poskytovatel placeného streamingu expandoval jen v září do Německa, Francie, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Lucemburska. Streamovací gigant už neuvedl, kolik vlastně získal předplatitelů v těchto regionech. Uvedl pouze, že v některých z nich je zájem větší než na jakémkoliv jiném trhu, na který vstoupil.

Na rok 2015 Netflix chystá další masivní expanzi. Finanční ředitel společnosti David Wells uvedl, že se bude jednat o něco podobného letošnímu roku nebo ještě o něco většího. Netflix uvádí, že po celém světě mimo USA je nějakých 600 milionů uživatelů širokopásmového připojení. Společnost doufá, že se jim podaří chytit 10 procent z nich. Wells naznačil, že plány na příští rok nezahrnují Asii. Spekulace naznačují, že se chystá start v Austrálii, kde již byly najmuty příslušné agentury. Dále se mluví o další expanzi na Starém kontinentu. Jednat by se mělo o Itálii, Španělsko, Maďarsko, Polsko a Českou republiku. Netflix ale žádnou z nich nepotvrdil. V současnosti má po celém světě 53 milionů předplatitelů. Jedná se tak o celosvětově největší službu předplaceného videa.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala