Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix v ČR? Možná už příští rok

13.11.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Americký Netflix expandoval v září do šesti evropských zemí, ale tím rozšiřování jeho teritoria nekončí. Ještě větší expanze má nastat v příštím roce. Oficiálně nic potvrzeno nebylo. Spekulace hovoří o Austrálii, jižní, střední a východní Evropě.
Netflix asi není třeba nějak představovat. Tento původně americký poskytovatel placeného streamingu expandoval jen v září do Německa, Francie, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Lucemburska. Streamovací gigant už neuvedl, kolik vlastně získal předplatitelů v těchto regionech. Uvedl pouze, že v některých z nich je zájem větší než na jakémkoliv jiném trhu, na který vstoupil.

Na rok 2015 Netflix chystá další masivní expanzi. Finanční ředitel společnosti David Wells uvedl, že se bude jednat o něco podobného letošnímu roku nebo ještě o něco většího. Netflix uvádí, že po celém světě mimo USA je nějakých 600 milionů uživatelů širokopásmového připojení. Společnost doufá, že se jim podaří chytit 10 procent z nich. Wells naznačil, že plány na příští rok nezahrnují Asii. Spekulace naznačují, že se chystá start v Austrálii, kde již byly najmuty příslušné agentury. Dále se mluví o další expanzi na Starém kontinentu. Jednat by se mělo o Itálii, Španělsko, Maďarsko, Polsko a Českou republiku. Netflix ale žádnou z nich nepotvrdil. V současnosti má po celém světě 53 milionů předplatitelů. Jedná se tak o celosvětově největší službu předplaceného videa.

Zdroj: FlatpanelsHD