www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix v ČR? Možná už příští rok

Netflix v ČR? Možná už příští rok
, , aktualita
Americký Netflix expandoval v září do šesti evropských zemí, ale tím rozšiřování jeho teritoria nekončí. Ještě větší expanze má nastat v příštím roce. Oficiálně nic potvrzeno nebylo. Spekulace hovoří o Austrálii, jižní, střední a východní Evropě.
K oblíbeným
reklama
Netflix asi není třeba nějak představovat. Tento původně americký poskytovatel placeného streamingu expandoval jen v září do Německa, Francie, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Lucemburska. Streamovací gigant už neuvedl, kolik vlastně získal předplatitelů v těchto regionech. Uvedl pouze, že v některých z nich je zájem větší než na jakémkoliv jiném trhu, na který vstoupil.

Na rok 2015 Netflix chystá další masivní expanzi. Finanční ředitel společnosti David Wells uvedl, že se bude jednat o něco podobného letošnímu roku nebo ještě o něco většího. Netflix uvádí, že po celém světě mimo USA je nějakých 600 milionů uživatelů širokopásmového připojení. Společnost doufá, že se jim podaří chytit 10 procent z nich. Wells naznačil, že plány na příští rok nezahrnují Asii. Spekulace naznačují, že se chystá start v Austrálii, kde již byly najmuty příslušné agentury. Dále se mluví o další expanzi na Starém kontinentu. Jednat by se mělo o Itálii, Španělsko, Maďarsko, Polsko a Českou republiku. Netflix ale žádnou z nich nepotvrdil. V současnosti má po celém světě 53 milionů předplatitelů. Jedná se tak o celosvětově největší službu předplaceného videa.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik