Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix v blízké době expanduje do 150 zemí

6.2.2015, Jan Vítek, aktualita
Americký poskytovatel streamovaných médií oznámil, že v blízké době expanduje do cca 150 zemí po celém světě, přičemž nejdříve zavítá na velmi soutěživý japonský trh. Dočkáme se tedy konečně i my?
Expanze služby Netflix má být přitom velmi rychlá vzhledem k tomu, kolik nových zemí má zasáhnout. Netflix s ní totiž začne v tomto roce a skončí v tom příštím. V současné době Netflix funguje v 50 zemích po celém světě a vzhledem k tomu, že po celém světě je přibližně dvě stě zemí se všeobecně uznávanou nezávislostí, tak by se nám tato služba rozhodně neměla vyhnout. Doufejme tedy, že takováto hláška o nedostupnosti služby bude již brzy minulostí.

Od služby Netflix můžeme očekávat velmi bohatou nabídku filmů a seriálů, které si našinec dnes často musí obstarávat způsobem, jenž se jejich autorům zcela jistě nelíbí. Výše uvedené tedy platí pro ty, kteří nechtějí čekat, až si seriálu všimnou naše televizní stanice a přinesou jej v českém dabingu.

Otázka ale je, zda nebude nabídka služby Netflix u nás nějak omezena, však se musí počítat i s přístupem obyvatelstva k širokopásmovému připojení k Internetu, neboť Netflix nabízí také videa ve 4K. Dobrou zprávou ale je, že v Japonsku se počítá také s nabídkou lokálních televizních seriálů a filmů, které mají být nabídnuty i celosvětovému publiku. Snad to tedy bude stejně fungovat i v našich končinách.

Netflix se tedy již brzy chce stát globální službou, a to snad i s globálním obsahem, který bude zpřístupněn všem uživatelům stejně bez rozdílu.

Zdroj: Tom's Hardware