www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix v blízké době expanduje do 150 zemí

Netflix v blízké době expanduje do 150 zemí
, , aktualita
Americký poskytovatel streamovaných médií oznámil, že v blízké době expanduje do cca 150 zemí po celém světě, přičemž nejdříve zavítá na velmi soutěživý japonský trh. Dočkáme se tedy konečně i my?
K oblíbeným
reklama
Expanze služby Netflix má být přitom velmi rychlá vzhledem k tomu, kolik nových zemí má zasáhnout. Netflix s ní totiž začne v tomto roce a skončí v tom příštím. V současné době Netflix funguje v 50 zemích po celém světě a vzhledem k tomu, že po celém světě je přibližně dvě stě zemí se všeobecně uznávanou nezávislostí, tak by se nám tato služba rozhodně neměla vyhnout. Doufejme tedy, že takováto hláška o nedostupnosti služby bude již brzy minulostí.

Od služby Netflix můžeme očekávat velmi bohatou nabídku filmů a seriálů, které si našinec dnes často musí obstarávat způsobem, jenž se jejich autorům zcela jistě nelíbí. Výše uvedené tedy platí pro ty, kteří nechtějí čekat, až si seriálu všimnou naše televizní stanice a přinesou jej v českém dabingu.

Otázka ale je, zda nebude nabídka služby Netflix u nás nějak omezena, však se musí počítat i s přístupem obyvatelstva k širokopásmovému připojení k Internetu, neboť Netflix nabízí také videa ve 4K. Dobrou zprávou ale je, že v Japonsku se počítá také s nabídkou lokálních televizních seriálů a filmů, které mají být nabídnuty i celosvětovému publiku. Snad to tedy bude stejně fungovat i v našich končinách.

Netflix se tedy již brzy chce stát globální službou, a to snad i s globálním obsahem, který bude zpřístupněn všem uživatelům stejně bez rozdílu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik