www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix v blízké době expanduje do 150 zemí

Netflix v blízké době expanduje do 150 zemí
, , aktualita
Americký poskytovatel streamovaných médií oznámil, že v blízké době expanduje do cca 150 zemí po celém světě, přičemž nejdříve zavítá na velmi soutěživý japonský trh. Dočkáme se tedy konečně i my?
reklama
Expanze služby Netflix má být přitom velmi rychlá vzhledem k tomu, kolik nových zemí má zasáhnout. Netflix s ní totiž začne v tomto roce a skončí v tom příštím. V současné době Netflix funguje v 50 zemích po celém světě a vzhledem k tomu, že po celém světě je přibližně dvě stě zemí se všeobecně uznávanou nezávislostí, tak by se nám tato služba rozhodně neměla vyhnout. Doufejme tedy, že takováto hláška o nedostupnosti služby bude již brzy minulostí.

Od služby Netflix můžeme očekávat velmi bohatou nabídku filmů a seriálů, které si našinec dnes často musí obstarávat způsobem, jenž se jejich autorům zcela jistě nelíbí. Výše uvedené tedy platí pro ty, kteří nechtějí čekat, až si seriálu všimnou naše televizní stanice a přinesou jej v českém dabingu.

Otázka ale je, zda nebude nabídka služby Netflix u nás nějak omezena, však se musí počítat i s přístupem obyvatelstva k širokopásmovému připojení k Internetu, neboť Netflix nabízí také videa ve 4K. Dobrou zprávou ale je, že v Japonsku se počítá také s nabídkou lokálních televizních seriálů a filmů, které mají být nabídnuty i celosvětovému publiku. Snad to tedy bude stejně fungovat i v našich končinách.

Netflix se tedy již brzy chce stát globální službou, a to snad i s globálním obsahem, který bude zpřístupněn všem uživatelům stejně bez rozdílu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala