Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix uvolnil film Chicagský tribunál na YouTube. Ale jen na 48 hodin

19.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Diváci bez předplatného Netflixu mohou nyní zdarma a legálně zhlédnout historické drama Chicagský tribunál. K dispozici je na YouTube, ale jen po velmi omezenou dobu. Navíc bez českých titulků.
Netflix investuje obrovské částky do originální produkce, které sice stále dominují seriály, ale stále větší prostor dostávají také filmy. Některé z nich slaví úspěch jak mezi diváky, tak u filmových kritiků. V roce 2021 bude mít premiéru sedm desítek snímků z původní produkce Netflixu –⁠ to znamená více než jednu premiéru týdne. Nyní se americká firma rozhodla zpřístupnit jeden ze svých nejúspěšnějších filmů loňského roku všem divákům. Má to ovšem několik háčků. Řeč je historickém drama Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7), který měl v říjnu 2020 na Netflixu.
 
 
Od dnešního rána se snímek objevil v celé délce na platformě YouTube. Nejedná se však o žádný nelegální upload. Film můžete zhlédnout zdarma přímo na oficiálním kanálu Netflixu, kde jsou obvykle zveřejňovány trailery k nadcházejícím pořadům. Chicagský tribunál bude k dispozici pouze po dobu 48 hodin –⁠ přístup tedy skončí v neděli 21. února v 8:59 ráno. Dostupnost videa nebyla na YouTube nijak regionálně omezena, proto jej lze zhlédnout i z České republiky (kvůli věkovému omezení videa ovšem může být vyžadováno přihlášení).
 
Přesto na mnohé české diváky čeká nepříjemné překvapení kvůli absenci jakékoliv lokalizace. Film je dostupný v původním znění a s titulky v osmi světových jazycích: angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, latinskoamerické španělštině, italštině, korejštině a japonštině. Přitom na Netflixu je Chicagský tribunál k dispozici s českými titulky. Nezapomeňte, že na YouTube je nutné titulky nejprve aktivovat v přehrávači a potom nastavit jazyk pomocí ozubeného kolečka. K dispozici je sice automatický překlad titulků (např. do češtiny), ale na jeho kvalitu nelze spoléhat.
 
 
Historické drama Chicagský tribunál od scenáristy a režiséra Aarona Sorkina (Newsroom) vypráví o následcích protestu proti sjezdu demokratů v roce 1968. Kvůli podněcování nepokojů, které vedly k násilí a střetům s policií, byl s organizátory protestů zahájen známý soudní proces. Snímek získal pět nominací na Zlaté glóby a vysoká hodnocení v recenzích kritiků. Také mezi filmovými fanoušky si drží vysoké hodnocení (např. 85 % na ČSFD).