Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix uvádí "dva palce nahoru" pro hodnocení obzvlášť dobrého obsahu

12.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix uvádí "dva palce nahoru" pro hodnocení obzvlášť dobrého obsahu
Do roku 2017 měla streamovací služba Netflix hvězdičkové hodnocení. Později přešla na hodnocení pomocí palců nahoru a dolů, což se nyní zase trochu změní. Přibude totiž třetí možnost, dva palce pro obzvlášť zajímavý obsah.
Hodnocení pomocí hvězdiček bylo na Netflixu zrušeno v roce 2017, kdy přišly palce nahoru a dolů. Ukázalo se totiž, že uživatelé častěji hodnotí pomocí tohoto jednoduchého systému, než že by měli složitěji stanovovat, nakolik se jim obsah vlastně líbil. Nově se ale Netflix částečně vrátí k původnímu systému. Zůstanou sice palce dolů a nahoru, nicméně přibude k nim hodnocení dvěma palci nahoru pro obsah, který se obzvlášť líbil.
 
Netflix logo
 
Streamovací službě by to mělo pomoci v dalším doporučování obsahu, kdy získá lepší ponětí o tom, co je opravdu nejoblíbenějším obsahem pro uživatele, zároveň to ale stále zachová relativní jednoduchost hodnotícího systému. Netflix by tak mohl doporučovat více podobných pořadů, které jste označili dvojitým "lajkem", nebo třeba více takových, kde jsou stejní herci. Nová funkce je podporována v aplikaci na chytrých televizích, stejně tak ji najdete na iOSu nebo Androidu. Připomeňme ještě, že Netflix v posledních letech zavedl např. Top 10 (2020) nebo náhodný výběr pořadu pro nerozhodné (2021), nedávno to byla také možnost odstranit pořady z rozkoukaných, které tam někdy nesmyslně dlouho visely.
 
Netflix dva palce nahoru
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.