Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix uvádí Basic with Ads: plán s reklamami za 6,99 USD měsíčně

15.10.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix uvádí Basic with Ads: plán s reklamami za 6,99 USD měsíčně
Dlouho očekávaný levnější plán streamovací služby Netflix, který bude částečně sponzorovaný reklamami, je zde. Jmenuje se Basic with Ads a bude stát 6,99 USD měsíčně. Dostupný bude prozatím ve 12 různých zemích.
O levnějším plánu streamovací služby Netflix, který bude částečně placený i reklamami, se mluví už dlouho. Nyní ho společnost oficiálně představuje. Jmenuje Basic with Ads a v USA dostává cenu 6,99 USD měsíčně. To znamená, že vrcholem nabídky je Premium za 19,99 USD se 4K rozlišením a HDR (max. 4 streamy najednou), dále tu máme Standard za 15,49 USD s rozlišením 1080p HD (max. 2 streamy) a pak dva režimy Basic a Basic with Ads s rozlišením zvýšeným ze 480p SD na 720p HD (max. 1 stream). Klasický Basic bude nadále za 9,99 USD měsíčně.
 
Netflix
 
Všechny plány bez reklam umožňují stahování videa pro offline sledování, zatímco Basic with Ads toto neumožňuje. Reklamy budou 15 nebo 30 sekund dlouhé a objeví se před pořadem i v něm, v průměru půjde o 4 až 5 minut reklamy na hodinu. Inzerentům budou k dispozici možnosti zaměření na specifické cílové skupiny (podle země, žánru obsahu), také mohou zabránit tomu, aby se jejich reklamy objevovaly u obsahu s nahotou, násilím a podobně. Nový plán bude spuštěn od 3. listopadu v následujících 12 zemích: Austrálie, Brazílie, Francie, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Německo, Spojené státy, Španělsko a Velká Británie.
 
Plány Netflixu
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.