www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix spustil funkci „Něco přehrát“. Vybere pořad podle vašeho vkusu

Netflix spustil funkci „Něco přehrát“. Vybere pořad podle vašeho vkusu
, , aktualita
Netflix se rozhodl divákům dalším způsobem zjednodušit výběr filmů a seriálů. Pomocí nového tlačítka „Něco přehrát“ si můžete nechat pustit pořad, který Netflix vybere na základě vaší historie přehrávání.
K oblíbeným
reklama
Způsobů, jak najít zajímavý obsah na Netflixu, existuje hned několik. Ačkoliv nám platforma nabídne filmy nebo seriály na základě svých algoritmů, které zohledňují mimo jiné dříve zhlédnuté tituly, konečné rozhodnutí zůstává na divákovi. To může být vzhledem k velmi obsáhlé knihovně titulů docela problém. Netflix proto hledá způsoby, jak výběr ještě usnadnit. Stále vylepšuje své algoritmy a v minulosti experimentovala třeba s milým virtuálním robotem, který uměl doporučit obsah podle momentální nálady. Poslední novinkou v tomto ohledu je tlačítko „Něco přehrát“ (v angličtině je označeno jako „Play Something“).
 
 
Tato funkce cílí na nerozhodnuté diváky, kteří se nechtějí zdržovat výběrem obsahu. Místo toho plně důvěřují algoritmu, který vybere vhodný film nebo seriál. Nejedná se ovšem o zcela náhodnou volbu – vychází z obsahu, který divák běžně sleduje na Netflixu. Streamovací gigant uvádí, že se divák díky této funkci může dostat i k zajímavým titulům, které by běžně nesledoval. Tlačítko „Něco přehrát“ není úplnou novinkou, Netflix tuto funkci testuje již delší dobu, ale pod označením „Shuffle Play“ ( „Náhodné přehrávání“). Od tohoto týdne by ovšem měla být tato možnost dostupná všem divákům, kteří používají aplikaci pro chytré televizory.
 
 
Netflix novou funkci propaguje i videem s kanadským hercem Willem Arnettem
 
Tlačítko „Něco přehrát“ najdete po otevření aplikace pod svým profilovým obrázkem. Nachází se také na desátém řádku domovské obrazovky nebo v levém navigačním menu. Netflix samozřejmě počítá s tím, že se nemusí trefit hned na poprvé do divákova vkusu. Proto je k dispozici možnost „Přehrát něco jiného“. Po jeho zvolení se spustí jiný automaticky vybraný film či seriál, rozkoukaný pořad nebo titul, který si uživatel uložit do svého seznamu. Zatím není jasné, kdy se funkce dostane i do mobilní aplikace nebo webového rozhraní Netflixu. Někteří uživatelé hlásí, že tlačítko zatím nenašli ani ve své chytré televizi. Aktualizace tedy ještě může chvíli trvat.
 
Zdroj: Tisková zpráva, Engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik