Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix spustil funkci „Něco přehrát“. Vybere pořad podle vašeho vkusu

29.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix se rozhodl divákům dalším způsobem zjednodušit výběr filmů a seriálů. Pomocí nového tlačítka „Něco přehrát“ si můžete nechat pustit pořad, který Netflix vybere na základě vaší historie přehrávání.
Způsobů, jak najít zajímavý obsah na Netflixu, existuje hned několik. Ačkoliv nám platforma nabídne filmy nebo seriály na základě svých algoritmů, které zohledňují mimo jiné dříve zhlédnuté tituly, konečné rozhodnutí zůstává na divákovi. To může být vzhledem k velmi obsáhlé knihovně titulů docela problém. Netflix proto hledá způsoby, jak výběr ještě usnadnit. Stále vylepšuje své algoritmy a v minulosti experimentovala třeba s milým virtuálním robotem, který uměl doporučit obsah podle momentální nálady. Poslední novinkou v tomto ohledu je tlačítko „Něco přehrát“ (v angličtině je označeno jako „Play Something“).
 
 
Tato funkce cílí na nerozhodnuté diváky, kteří se nechtějí zdržovat výběrem obsahu. Místo toho plně důvěřují algoritmu, který vybere vhodný film nebo seriál. Nejedná se ovšem o zcela náhodnou volbu – vychází z obsahu, který divák běžně sleduje na Netflixu. Streamovací gigant uvádí, že se divák díky této funkci může dostat i k zajímavým titulům, které by běžně nesledoval. Tlačítko „Něco přehrát“ není úplnou novinkou, Netflix tuto funkci testuje již delší dobu, ale pod označením „Shuffle Play“ ( „Náhodné přehrávání“). Od tohoto týdne by ovšem měla být tato možnost dostupná všem divákům, kteří používají aplikaci pro chytré televizory.
 
 
Netflix novou funkci propaguje i videem s kanadským hercem Willem Arnettem
 
Tlačítko „Něco přehrát“ najdete po otevření aplikace pod svým profilovým obrázkem. Nachází se také na desátém řádku domovské obrazovky nebo v levém navigačním menu. Netflix samozřejmě počítá s tím, že se nemusí trefit hned na poprvé do divákova vkusu. Proto je k dispozici možnost „Přehrát něco jiného“. Po jeho zvolení se spustí jiný automaticky vybraný film či seriál, rozkoukaný pořad nebo titul, který si uživatel uložit do svého seznamu. Zatím není jasné, kdy se funkce dostane i do mobilní aplikace nebo webového rozhraní Netflixu. Někteří uživatelé hlásí, že tlačítko zatím nenašli ani ve své chytré televizi. Aktualizace tedy ještě může chvíli trvat.
 
Zdroj: Tisková zpráva, Engadget.com