www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix spustil funkci „Něco přehrát“. Vybere pořad podle vašeho vkusu

Netflix spustil funkci „Něco přehrát“. Vybere pořad podle vašeho vkusu
, , aktualita
Netflix se rozhodl divákům dalším způsobem zjednodušit výběr filmů a seriálů. Pomocí nového tlačítka „Něco přehrát“ si můžete nechat pustit pořad, který Netflix vybere na základě vaší historie přehrávání.
K oblíbeným
reklama
Způsobů, jak najít zajímavý obsah na Netflixu, existuje hned několik. Ačkoliv nám platforma nabídne filmy nebo seriály na základě svých algoritmů, které zohledňují mimo jiné dříve zhlédnuté tituly, konečné rozhodnutí zůstává na divákovi. To může být vzhledem k velmi obsáhlé knihovně titulů docela problém. Netflix proto hledá způsoby, jak výběr ještě usnadnit. Stále vylepšuje své algoritmy a v minulosti experimentovala třeba s milým virtuálním robotem, který uměl doporučit obsah podle momentální nálady. Poslední novinkou v tomto ohledu je tlačítko „Něco přehrát“ (v angličtině je označeno jako „Play Something“).
 
 
Tato funkce cílí na nerozhodnuté diváky, kteří se nechtějí zdržovat výběrem obsahu. Místo toho plně důvěřují algoritmu, který vybere vhodný film nebo seriál. Nejedná se ovšem o zcela náhodnou volbu – vychází z obsahu, který divák běžně sleduje na Netflixu. Streamovací gigant uvádí, že se divák díky této funkci může dostat i k zajímavým titulům, které by běžně nesledoval. Tlačítko „Něco přehrát“ není úplnou novinkou, Netflix tuto funkci testuje již delší dobu, ale pod označením „Shuffle Play“ ( „Náhodné přehrávání“). Od tohoto týdne by ovšem měla být tato možnost dostupná všem divákům, kteří používají aplikaci pro chytré televizory.
 
 
Netflix novou funkci propaguje i videem s kanadským hercem Willem Arnettem
 
Tlačítko „Něco přehrát“ najdete po otevření aplikace pod svým profilovým obrázkem. Nachází se také na desátém řádku domovské obrazovky nebo v levém navigačním menu. Netflix samozřejmě počítá s tím, že se nemusí trefit hned na poprvé do divákova vkusu. Proto je k dispozici možnost „Přehrát něco jiného“. Po jeho zvolení se spustí jiný automaticky vybraný film či seriál, rozkoukaný pořad nebo titul, který si uživatel uložit do svého seznamu. Zatím není jasné, kdy se funkce dostane i do mobilní aplikace nebo webového rozhraní Netflixu. Někteří uživatelé hlásí, že tlačítko zatím nenašli ani ve své chytré televizi. Aktualizace tedy ještě může chvíli trvat.
 
Zdroj: Tisková zpráva, Engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář