www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přitvrdil geoblokaci

Netflix přitvrdil geoblokaci
, , aktualita
Společnost Netflix vede zákopovou válku proti službám, které obchází regionální blokaci obsahu. Připojení přes VPN většinou končí chybou a oznámením aplikace proti takovým službám. Některé z těchto služeb ale nadále fungují.
K oblíbeným
reklama
Streamovací gigant Netflix si posvítil na obcházení regionální blokace obsahu. Mnoho uživatelů totiž po léta používala proxy servery, potažmo VPN sítě, pomocí kterých se mohla dostat k jinak nedostupnému obsahu. Od března 2016 ale začali dostávat streamovací chybu m7111-1331-5059. Tato chyba služby Netflix říká, že uživatel používá odblokovací službu nebo proxy server. Jedná se o vleklý boj na více frontách. Na jedné straně jsou vlastníci autorských práv včetně tradičních televizních stanic, které jsou tradiční konkurencí společnosti Netflix. Na straně druhé stojí služby, které vydělávají na obcházení regionální blokace. Do toho se už rok míchá Europarlament s iniciativou jednotného evropského digitálního trhu. Zapomenout nelze ani na ilegálně šířený obsah.

Většina odblokovacích služeb se stáhla a zrušila jakékoliv reference na Netflix z jejich stránek a Facebookové stránky. Příkladem může UnoTelly, IronSocket (využívající chytré DNS), Unlocator, Private Internet Access, HideMyAss, PureVPN, IPVanish nebo uFlix. Poslední jmenovaná služba se nechala slyšet, že jejich pokusy končily v řádu hodin, kdy je Netflix opět zablokoval. Místo toho se soustředili na Amazon Video.

Mezi fungující VPN služby údajně patří Unblock-Us, StrongVPN, NordVPN, VyprVPN a LiquidVPN. Fungovat by měly i ExpressVPN a Buffered, ale jisté to není. Někdy stačí vypnout používání IPv6, někdy nestačí ani to.

Zdroj: FlatpanelsHD, CompariTech
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik