www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přitvrdil geoblokaci

Netflix přitvrdil geoblokaci
, , aktualita
Společnost Netflix vede zákopovou válku proti službám, které obchází regionální blokaci obsahu. Připojení přes VPN většinou končí chybou a oznámením aplikace proti takovým službám. Některé z těchto služeb ale nadále fungují.
K oblíbeným
reklama
Streamovací gigant Netflix si posvítil na obcházení regionální blokace obsahu. Mnoho uživatelů totiž po léta používala proxy servery, potažmo VPN sítě, pomocí kterých se mohla dostat k jinak nedostupnému obsahu. Od března 2016 ale začali dostávat streamovací chybu m7111-1331-5059. Tato chyba služby Netflix říká, že uživatel používá odblokovací službu nebo proxy server. Jedná se o vleklý boj na více frontách. Na jedné straně jsou vlastníci autorských práv včetně tradičních televizních stanic, které jsou tradiční konkurencí společnosti Netflix. Na straně druhé stojí služby, které vydělávají na obcházení regionální blokace. Do toho se už rok míchá Europarlament s iniciativou jednotného evropského digitálního trhu. Zapomenout nelze ani na ilegálně šířený obsah.

Většina odblokovacích služeb se stáhla a zrušila jakékoliv reference na Netflix z jejich stránek a Facebookové stránky. Příkladem může UnoTelly, IronSocket (využívající chytré DNS), Unlocator, Private Internet Access, HideMyAss, PureVPN, IPVanish nebo uFlix. Poslední jmenovaná služba se nechala slyšet, že jejich pokusy končily v řádu hodin, kdy je Netflix opět zablokoval. Místo toho se soustředili na Amazon Video.

Mezi fungující VPN služby údajně patří Unblock-Us, StrongVPN, NordVPN, VyprVPN a LiquidVPN. Fungovat by měly i ExpressVPN a Buffered, ale jisté to není. Někdy stačí vypnout používání IPv6, někdy nestačí ani to.

Zdroj: FlatpanelsHD, CompariTech
Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář