www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přitvrdil geoblokaci

Netflix přitvrdil geoblokaci
, , aktualita
Společnost Netflix vede zákopovou válku proti službám, které obchází regionální blokaci obsahu. Připojení přes VPN většinou končí chybou a oznámením aplikace proti takovým službám. Některé z těchto služeb ale nadále fungují.
reklama
Streamovací gigant Netflix si posvítil na obcházení regionální blokace obsahu. Mnoho uživatelů totiž po léta používala proxy servery, potažmo VPN sítě, pomocí kterých se mohla dostat k jinak nedostupnému obsahu. Od března 2016 ale začali dostávat streamovací chybu m7111-1331-5059. Tato chyba služby Netflix říká, že uživatel používá odblokovací službu nebo proxy server. Jedná se o vleklý boj na více frontách. Na jedné straně jsou vlastníci autorských práv včetně tradičních televizních stanic, které jsou tradiční konkurencí společnosti Netflix. Na straně druhé stojí služby, které vydělávají na obcházení regionální blokace. Do toho se už rok míchá Europarlament s iniciativou jednotného evropského digitálního trhu. Zapomenout nelze ani na ilegálně šířený obsah.

Většina odblokovacích služeb se stáhla a zrušila jakékoliv reference na Netflix z jejich stránek a Facebookové stránky. Příkladem může UnoTelly, IronSocket (využívající chytré DNS), Unlocator, Private Internet Access, HideMyAss, PureVPN, IPVanish nebo uFlix. Poslední jmenovaná služba se nechala slyšet, že jejich pokusy končily v řádu hodin, kdy je Netflix opět zablokoval. Místo toho se soustředili na Amazon Video.

Mezi fungující VPN služby údajně patří Unblock-Us, StrongVPN, NordVPN, VyprVPN a LiquidVPN. Fungovat by měly i ExpressVPN a Buffered, ale jisté to není. Někdy stačí vypnout používání IPv6, někdy nestačí ani to.

Zdroj: FlatpanelsHD, CompariTech
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala