Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Netflix přitvrdil geoblokaci

, , aktualita
Netflix přitvrdil geoblokaci
Společnost Netflix vede zákopovou válku proti službám, které obchází regionální blokaci obsahu. Připojení přes VPN většinou končí chybou a oznámením aplikace proti takovým službám. Některé z těchto služeb ale nadále fungují.
Netflix přitvrdil geoblokaci
Streamovací gigant Netflix si posvítil na obcházení regionální blokace obsahu. Mnoho uživatelů totiž po léta používala proxy servery, potažmo VPN sítě, pomocí kterých se mohla dostat k jinak nedostupnému obsahu. Od března 2016 ale začali dostávat streamovací chybu m7111-1331-5059. Tato chyba služby Netflix říká, že uživatel používá odblokovací službu nebo proxy server. Jedná se o vleklý boj na více frontách. Na jedné straně jsou vlastníci autorských práv včetně tradičních televizních stanic, které jsou tradiční konkurencí společnosti Netflix. Na straně druhé stojí služby, které vydělávají na obcházení regionální blokace. Do toho se už rok míchá Europarlament s iniciativou jednotného evropského digitálního trhu. Zapomenout nelze ani na ilegálně šířený obsah.

Většina odblokovacích služeb se stáhla a zrušila jakékoliv reference na Netflix z jejich stránek a Facebookové stránky. Příkladem může UnoTelly, IronSocket (využívající chytré DNS), Unlocator, Private Internet Access, HideMyAss, PureVPN, IPVanish nebo uFlix. Poslední jmenovaná služba se nechala slyšet, že jejich pokusy končily v řádu hodin, kdy je Netflix opět zablokoval. Místo toho se soustředili na Amazon Video.

Mezi fungující VPN služby údajně patří Unblock-Us, StrongVPN, NordVPN, VyprVPN a LiquidVPN. Fungovat by měly i ExpressVPN a Buffered, ale jisté to není. Někdy stačí vypnout používání IPv6, někdy nestačí ani to.

Zdroj: FlatpanelsHD, CompariTech