Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi

21.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Streamovací služba Netflix nabízí vedle obsahu jiných studií také spoustu toho vlastního. Seznam připravovaného obsahu je hodně dlouhý a jednou z novinek na září bude 3dílná dokumentární série Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates. Bude se tedy věnovat životu Billa Gatese, nepůjde však primárně o jeho počínání v době, kdy řídil Microsoft, ale naopak o tom, co dělal poté, co před téměř 20 lety opustil post CEO společnosti (v lednu 2000). Zabývá se např. činnosti nadace Bill & Melinda Gates Foundation, ale i dalšími projekty.
 
Inside Bill's Brain
 
Mezi nimi jsou i takové věci, jako je budování kanalizačních systémů a jaderná energie. Tam jde především o společnost Terra Power, která pracuje na systému, jak využít "vyhořelé" palivo z jaderných elektráren. To totiž stále obsahuje drtivou většinu energie a může dohořívat po dobu mnoha desítek let. Dokonce se měl postavit pilotní projekt, elektrárna v Číně, to ale zatrhla Trumpova administrativa kvůli čínsko-americkým vztahům ohledně jaderných technologií a obavám z bezpečnosti s tím spojenými.
 
Režisérem série bude Davis Guggenheim, který tvrdí, že je cílem udělat opravdu dokument a nikoli reklamní snímek na Gatesovy projekty posledních 20 let. Pokud vás toto bude zajímat, nezapomeňte si do kalendáře poznačit datum 20. září, kdy se seriál objeví na Netflixu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.