Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix přináší prostorové audio pro všechny díky Sennheiseru

11.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix přináší prostorové audio pro všechny díky Sennheiseru
Pokud si chcete užít prostorové audio, na Netflixu nyní budete moci v podstatě s téměř jakýmkoli hardwarem nezávisle na úrovni předplatného. Streamovací služba totiž díky spolupráci se Sennheiserem nabídne tuto funkci pro všechny.
Dosud byly možnosti poslechu prostorového zvuku na Netflixu poněkud omezené. Podporováno bylo např. Dolby Atmos, nicméně to bylo dostupné jen u obsahu, který byl takto natočen, museli jste mít odpovídající audio systém podporující prostorový zvuk a vyšší úrovně předplatného, pro které to bylo vyhrazeno. To se ale nyní mění. Nově bude prostorové audio dostupné pro všechny. Tedy pro všechny úrovně předplatného a i pro ty, kteří nemají odpovídající hardware. Netflix se totiž dal do spolupráce se společností Sennheiser a výsledkem je integrace její technologie Sennheiser AMBEO, která dokáže vykouzlit prostorový zvuk i z dvojice stereo reproduktorů.
 
Netflix
ilustrační foto, autor: Ivan Radic, [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Toto ozvučení se automaticky zapne, pokud se díváte na pořady se stereo zvukem a váš audio systém nepodporuje zvuk 5.1 nebo Dolby Atmos. Pokud ho váš systém podporuje, logicky se doporučuje využívat původní systém prostorového zvuku (5.1, Dolby Atmos) než tento nově podporovaný, který se snaží dosáhnout podobného efektu ze dvou reproduktorů. Na produktech společnosti Apple (Apple TV, iPhone a iPad) stačí nastavit kvalitu streamování na vysokou nebo auto, mít kompatibilní zařízení (iOS/iPadOS 15.1 a novější, iPhone 7, iPad Air 3, iPad mini 5, iPad Pro 3, Apple TV 4K a jejich novější generace) a pak kompatibilní sluchátka Apple nebo Beats. Počítejte však s tím, že vylepšení stereo zvuku není dostupné pro všechny pořady.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.