Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10

25.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HDR se na počítačích zatím rozšiřuje jen pomalu, ale o důležitý krok se nedávno postaral Netflix. Zpřístupnil totiž svá videa ve vysokém dynamickém rozsahu na počítačích s Windows, je však nutné vlastnit podporovaný monitor i procesor.
Netflix ve 4K rozlišení je na počítačích s Windows 10 dostupný přibližně rok, nedávno však přibyla také podpora HDR. Filmy a seriály z této služby si tak může divák na svém počítači vychutnat ve vysokém dynamickém rozsahu, který přináší vyšší kontrast a bohatší barvy. Uživatel však musí mít operační systém Windows 10 s aktualizací Fall Creators Update, monitor s podporou HDR a také procesor Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake nebo novější. Důvodem nejsou ani tak výkonnostní omezení, jako implementace nejmodernějších DRM ochran.
 
 
Pakliže máte starší generaci Intel Core, nebo snad dokonce procesor od AMD, Netflix si v HDR neužijete bez ohledu na výkon vaší sestavy. Aby vše fungovalo tak, jak má, spolupracoval Netflix se společnostmi Intel, Nvidia a Microsoft. Netflix tvrdí, že v současné době nabízí více než 200 hodin obsahu ve 4K HDR včetně kuchařské show Chef's Table, sci-fi seriálu Stranger Things 2 nebo akčního drama Bright s Willem Smithem v hlavní roli.