www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10
, , aktualita
HDR se na počítačích zatím rozšiřuje jen pomalu, ale o důležitý krok se nedávno postaral Netflix. Zpřístupnil totiž svá videa ve vysokém dynamickém rozsahu na počítačích s Windows, je však nutné vlastnit podporovaný monitor i procesor.
reklama
Netflix ve 4K rozlišení je na počítačích s Windows 10 dostupný přibližně rok, nedávno však přibyla také podpora HDR. Filmy a seriály z této služby si tak může divák na svém počítači vychutnat ve vysokém dynamickém rozsahu, který přináší vyšší kontrast a bohatší barvy. Uživatel však musí mít operační systém Windows 10 s aktualizací Fall Creators Update, monitor s podporou HDR a také procesor Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake nebo novější. Důvodem nejsou ani tak výkonnostní omezení, jako implementace nejmodernějších DRM ochran.
 
 
Pakliže máte starší generaci Intel Core, nebo snad dokonce procesor od AMD, Netflix si v HDR neužijete bez ohledu na výkon vaší sestavy. Aby vše fungovalo tak, jak má, spolupracoval Netflix se společnostmi Intel, Nvidia a Microsoft. Netflix tvrdí, že v současné době nabízí více než 200 hodin obsahu ve 4K HDR včetně kuchařské show Chef's Table, sci-fi seriálu Stranger Things 2 nebo akčního drama Bright s Willem Smithem v hlavní roli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala