www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10
, , aktualita
HDR se na počítačích zatím rozšiřuje jen pomalu, ale o důležitý krok se nedávno postaral Netflix. Zpřístupnil totiž svá videa ve vysokém dynamickém rozsahu na počítačích s Windows, je však nutné vlastnit podporovaný monitor i procesor.
K oblíbeným
reklama
Netflix ve 4K rozlišení je na počítačích s Windows 10 dostupný přibližně rok, nedávno však přibyla také podpora HDR. Filmy a seriály z této služby si tak může divák na svém počítači vychutnat ve vysokém dynamickém rozsahu, který přináší vyšší kontrast a bohatší barvy. Uživatel však musí mít operační systém Windows 10 s aktualizací Fall Creators Update, monitor s podporou HDR a také procesor Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake nebo novější. Důvodem nejsou ani tak výkonnostní omezení, jako implementace nejmodernějších DRM ochran.
 
 
Pakliže máte starší generaci Intel Core, nebo snad dokonce procesor od AMD, Netflix si v HDR neužijete bez ohledu na výkon vaší sestavy. Aby vše fungovalo tak, jak má, spolupracoval Netflix se společnostmi Intel, Nvidia a Microsoft. Netflix tvrdí, že v současné době nabízí více než 200 hodin obsahu ve 4K HDR včetně kuchařské show Chef's Table, sci-fi seriálu Stranger Things 2 nebo akčního drama Bright s Willem Smithem v hlavní roli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář