www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10

Netflix přidává podporu HDR na počítače s Windows 10
, , aktualita
HDR se na počítačích zatím rozšiřuje jen pomalu, ale o důležitý krok se nedávno postaral Netflix. Zpřístupnil totiž svá videa ve vysokém dynamickém rozsahu na počítačích s Windows, je však nutné vlastnit podporovaný monitor i procesor.
K oblíbeným
reklama
Netflix ve 4K rozlišení je na počítačích s Windows 10 dostupný přibližně rok, nedávno však přibyla také podpora HDR. Filmy a seriály z této služby si tak může divák na svém počítači vychutnat ve vysokém dynamickém rozsahu, který přináší vyšší kontrast a bohatší barvy. Uživatel však musí mít operační systém Windows 10 s aktualizací Fall Creators Update, monitor s podporou HDR a také procesor Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake nebo novější. Důvodem nejsou ani tak výkonnostní omezení, jako implementace nejmodernějších DRM ochran.
 
 
Pakliže máte starší generaci Intel Core, nebo snad dokonce procesor od AMD, Netflix si v HDR neužijete bez ohledu na výkon vaší sestavy. Aby vše fungovalo tak, jak má, spolupracoval Netflix se společnostmi Intel, Nvidia a Microsoft. Netflix tvrdí, že v současné době nabízí více než 200 hodin obsahu ve 4K HDR včetně kuchařské show Chef's Table, sci-fi seriálu Stranger Things 2 nebo akčního drama Bright s Willem Smithem v hlavní roli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik