www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix odmítl reklamy, ale uvažuje o herním a sportovním obsahu

Netflix odmítl reklamy, ale uvažuje o herním a sportovním obsahu
, , aktualita
Předplatitelé Netflixu se nemusí bát, že by je v budoucnu obtěžovala reklama. Její nasazení totiž opět odmítl i šéf společnosti. Rozpovídal se také o významu herního a interaktivního obsahu, produkci originálních pořadů v koronavirové době i konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Spoluzakladatel a CEO společnosti Netflix Reed Hastings se nedávno podělil o některé zajímavé informace v rozhovoru pro americký portál Variety. Nedávno totiž vydal knihu No Rules Rules, ve které prozrazuje detaily ze zákulisí Netflixu a především nezvyklé firemní kultury. Není tedy divu, že značná část otázek směřovala právě k tématům týkajících se zaměstnanců a dalších interních záležitostí. Došlo ovšem i na dotazy týkající se samotné streamovací platformy, které nám prozradily (nebo v řadě případů spíše potvrdily) blízkou budoucnost Netflixu.
 
 
Objevilo se téma koronaviru, které má pro Netflix hned dva rozdílné důsledky. Na jedné straně totiž musela přerušit tvorbu některých originálních filmů, seriálu a inyhc pořadů, které přitom tvoří hlavní oporu nabídky této streamovací služby. Hastings uvedl, že letos bude mít premiéru obsah natočený před pandemií COVID-19 (zmínil 4. řadu historického seriálu Koruna, která přijde 15. listopadu).
 
Pro příští rok Netflix plánoval ještě více originálů než letos. Produkce aktuálně probíhá hlavně v Evropě a Asii. CEO zároveň doufá ve vakcínu proti koronaviru, která by umožnila se filmařům vrátit naplno do práce. Tato vakcína zároveň podle Hastingse přinese pomalý návrat do běžného života. Nárůst počtu předplatitelů, ke kterému došlo v první polovině letošního roku, tedy nejspíš nebude trvalý.
 
V budoucnu se chce Netflix zaměřit na více lokálního obsahu – konkrétně byl zmíněn turecký a egyptský. Mělo by jít ovšem o pořady, které nabídne celému světu. V poslední době platformě výrazně přibyla konkurence jako Disney+ a HBO Max. Hastings ovšem toto osvěžení trhu vítá a tvrdí, že souboj bude probíhat na úrovni vlastního obsahu. Poněkolikáté také Netflix své předplatitele ujistil, že nepočítá s nasazením reklam. Této možnosti údajně nepřispívá ani aktuální ekonomická situace, která nutí firmy výrazně šetřit právě na výdajích za reklamu.
 
Ačkoliv společnost dlouhodobě odmítala také nasazení živých zpráv a sportu, v budoucnu tuto možnost zcela nevylučuje. Především sport, stejně jako videohry a obsah vytvořený uživateli, by mohl být pro Netflix zajímavý. To je ovšem otázka spíše daleké budoucnosti, neboť pro následující roky již bylo naplánováno, kam půjde každý cent – a budou to hlavně „větší“ filmy a seriály.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik