www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix odmítl reklamy, ale uvažuje o herním a sportovním obsahu

Netflix odmítl reklamy, ale uvažuje o herním a sportovním obsahu
, , aktualita
Předplatitelé Netflixu se nemusí bát, že by je v budoucnu obtěžovala reklama. Její nasazení totiž opět odmítl i šéf společnosti. Rozpovídal se také o významu herního a interaktivního obsahu, produkci originálních pořadů v koronavirové době i konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Spoluzakladatel a CEO společnosti Netflix Reed Hastings se nedávno podělil o některé zajímavé informace v rozhovoru pro americký portál Variety. Nedávno totiž vydal knihu No Rules Rules, ve které prozrazuje detaily ze zákulisí Netflixu a především nezvyklé firemní kultury. Není tedy divu, že značná část otázek směřovala právě k tématům týkajících se zaměstnanců a dalších interních záležitostí. Došlo ovšem i na dotazy týkající se samotné streamovací platformy, které nám prozradily (nebo v řadě případů spíše potvrdily) blízkou budoucnost Netflixu.
 
 
Objevilo se téma koronaviru, které má pro Netflix hned dva rozdílné důsledky. Na jedné straně totiž musela přerušit tvorbu některých originálních filmů, seriálu a inyhc pořadů, které přitom tvoří hlavní oporu nabídky této streamovací služby. Hastings uvedl, že letos bude mít premiéru obsah natočený před pandemií COVID-19 (zmínil 4. řadu historického seriálu Koruna, která přijde 15. listopadu).
 
Pro příští rok Netflix plánoval ještě více originálů než letos. Produkce aktuálně probíhá hlavně v Evropě a Asii. CEO zároveň doufá ve vakcínu proti koronaviru, která by umožnila se filmařům vrátit naplno do práce. Tato vakcína zároveň podle Hastingse přinese pomalý návrat do běžného života. Nárůst počtu předplatitelů, ke kterému došlo v první polovině letošního roku, tedy nejspíš nebude trvalý.
 
V budoucnu se chce Netflix zaměřit na více lokálního obsahu – konkrétně byl zmíněn turecký a egyptský. Mělo by jít ovšem o pořady, které nabídne celému světu. V poslední době platformě výrazně přibyla konkurence jako Disney+ a HBO Max. Hastings ovšem toto osvěžení trhu vítá a tvrdí, že souboj bude probíhat na úrovni vlastního obsahu. Poněkolikáté také Netflix své předplatitele ujistil, že nepočítá s nasazením reklam. Této možnosti údajně nepřispívá ani aktuální ekonomická situace, která nutí firmy výrazně šetřit právě na výdajích za reklamu.
 
Ačkoliv společnost dlouhodobě odmítala také nasazení živých zpráv a sportu, v budoucnu tuto možnost zcela nevylučuje. Především sport, stejně jako videohry a obsah vytvořený uživateli, by mohl být pro Netflix zajímavý. To je ovšem otázka spíše daleké budoucnosti, neboť pro následující roky již bylo naplánováno, kam půjde každý cent – a budou to hlavně „větší“ filmy a seriály.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik