Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix možná přejde k týdennímu vypouštění nových epizod seriálů

14.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix možná přejde k týdennímu vypouštění nových epizod seriálů
Netflix byl vždy zajímavý tím, že novou sérii seriálu zveřejnil najednou, takže uživatelé ji mohli zhlédnout celou najednou v den uvedení. Dnes je s tímto přístupem osamocen a vypadá to, že mu to spíše ubližuje, než pomáhá.
S výjimkou Netflixu snad všechny streamovací služby zveřejňují nové epizody svých seriálů v týdenních intervalech. Netflix obvykle zveřejní celou sérii najednou, případně ve dvou částech (např. poslední série Stranger Things, rozdělení se týkalo i Money Heist a Ozark). Nyní to vypadá, že streamovací služba možná svůj letitý přístup přehodnotí. CEO společnosti Reed Hastings si je asi vědom toho, že to službě spíše škodí, než pomáhá. Zatímco ostatní služby mají své nové seriály v povědomí lidí několik měsíců, v případě Netflixu to je týden dva a pak konec.
 
Netflix
 
Krátká "životnost" originálního obsahu Netflixu v diskuzích mezi lidmi by ale mohla být v budoucnu prodloužena právě tím, že by i Netflix přešel k týdennímu zveřejňování epizod, přestože to Hastings v minulosti odmítal. Vyšlo to najevo z nového článku na serveru Puck. Také se u Netflixu plánuje levnější předplatné, které bude dotované reklamami, nicméně zde stále nevíme, jaká bude cenová politika.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.