www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí

Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
, , aktualita
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
K oblíbeným
reklama
Seriál The Witcher (Zaklínač) je chválen nejen svými diváky, ale obvykle i odbornou kritikou. Počty diváků jsou navíc rekordní, dle Netflixu jde o 76 milionů lidí. Takto vysoké číslo je ale způsobeno i tím, že streamovací služba Netflix začala diváky počítat jiným způsobem než doposud. Do nynějška se jako divák započítal každý ten, kdo shlédl alespoň 70 % filmu nebo epizody. Dle Netflixu ale taková metrika dnes nedává smysl a započítá každého, kdo se podívá alespoň na dvě minuty. To má být dostatečně dlouhý čas na to, aby se daly odlišit náhodná spuštění od cílených. Faktem je, že to obvykle znamená, že se divák započítá, aniž by se vůbec dostal k úvodním titulkům, které obvykle bývají později.
 
The Witcher Netflix
 
Podle Netflixu tato metrika způsobí, že nově bude prezentovat v průměru asi o 35 % vyšší čísla než doposud. Nový způsob byl představen při prezentování finančních výsledků, kde Netflix rovněž pověděl, že už má 167,09 milionu předplatitelů. To znamená, že 2 minuty Zaklínače si pustilo více než 45 % z nich. Toto číslo je meziročně (proti Q4/18) vyšší o 20,0 % (o 27,83 mil. lidí), přičemž jen za poslední čtvrtletí se uživatelská základna zvýšila o 8,76 milionu. Přesto i tato čísla mohou být trochu negativní. V Severní Americe z tohoto množství přibylo jen 548 tisíc lidí (loni to ve stejném období bylo 1,747 milionu), což vzbuzuje obavy, zda je v této stěžejní oblasti ještě kam růst, obzvlášť když tu máme spoustu nových streamovacích služeb (např. Disney+). Úspěch ale zaznamenal v Evropě, kde přibylo 4,4 milionu předplatitelů.
 
Co se týče financí, Netflix za poslední čtvrtletí vydělal 5,467 mld. USD, což je meziročně velmi pěkný nárůst o 30,6 %. Vzrostl také provozní zisk z 216 na 459 mil. USD, což znamená také zvýšení provozní marže z 5,2 % na 8,4 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery? HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery?
První prázdninový měsíc v HBO GO bude na novinky poměrně chudý. Místo seriálů tedy v červenci zaujmou spíše filmové premiéry včetně nového Terminátora, Ledového království 2 nebo sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem.
7.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik