www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí

Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
, , aktualita
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
K oblíbeným
reklama
Seriál The Witcher (Zaklínač) je chválen nejen svými diváky, ale obvykle i odbornou kritikou. Počty diváků jsou navíc rekordní, dle Netflixu jde o 76 milionů lidí. Takto vysoké číslo je ale způsobeno i tím, že streamovací služba Netflix začala diváky počítat jiným způsobem než doposud. Do nynějška se jako divák započítal každý ten, kdo shlédl alespoň 70 % filmu nebo epizody. Dle Netflixu ale taková metrika dnes nedává smysl a započítá každého, kdo se podívá alespoň na dvě minuty. To má být dostatečně dlouhý čas na to, aby se daly odlišit náhodná spuštění od cílených. Faktem je, že to obvykle znamená, že se divák započítá, aniž by se vůbec dostal k úvodním titulkům, které obvykle bývají později.
 
The Witcher Netflix
 
Podle Netflixu tato metrika způsobí, že nově bude prezentovat v průměru asi o 35 % vyšší čísla než doposud. Nový způsob byl představen při prezentování finančních výsledků, kde Netflix rovněž pověděl, že už má 167,09 milionu předplatitelů. To znamená, že 2 minuty Zaklínače si pustilo více než 45 % z nich. Toto číslo je meziročně (proti Q4/18) vyšší o 20,0 % (o 27,83 mil. lidí), přičemž jen za poslední čtvrtletí se uživatelská základna zvýšila o 8,76 milionu. Přesto i tato čísla mohou být trochu negativní. V Severní Americe z tohoto množství přibylo jen 548 tisíc lidí (loni to ve stejném období bylo 1,747 milionu), což vzbuzuje obavy, zda je v této stěžejní oblasti ještě kam růst, obzvlášť když tu máme spoustu nových streamovacích služeb (např. Disney+). Úspěch ale zaznamenal v Evropě, kde přibylo 4,4 milionu předplatitelů.
 
Co se týče financí, Netflix za poslední čtvrtletí vydělal 5,467 mld. USD, což je meziročně velmi pěkný nárůst o 30,6 %. Vzrostl také provozní zisk z 216 na 459 mil. USD, což znamená také zvýšení provozní marže z 5,2 % na 8,4 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Minix Neo U22-XJ: silný procesor a Dolby Vision Minix Neo U22-XJ: silný procesor a Dolby Vision
Minix rozšiřuje své portfolio o multimediální centrum Neo U22-XJ s Androidem. Nabídne procesor Amlogic S922XJ spolu s dostatečnou porcí paměti i oficiální podporu video a udio formátů od Dolby.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Canvas Audiostand: alternativa k soundbaru pro náročnější Canvas Audiostand: alternativa k soundbaru pro náročnější
Přichází zbrusu nová kategorie příslušenství, která vylepší kvalitu zvuku z televizoru. Audiostand si zachovává kompaktnost soundbaru, ale nabídne znatelně vyšší kvalitu zvuku. První model.je určen pro LG OLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik