Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix letos přidá 40 nových her, připravuje dalších 86

22.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Netflix letos přidá 40 nových her, připravuje dalších 86
Streamovací služba Netflix to už nějakou dobu zkouší s mobilními hrami, které mohou hrát uživatelé této služby na platformách Android a iOS. Letos se počet her téměř zdvojnásobí a bude přidáno dalších 40. To je ale jen malá část toho, co nás čeká.
Netflix se už docela dlouho snaží prorazit se svými mobilními hrami. Založil několik herních studií, několik jich koupil, nicméně zatím s tím nijak zvlášť neprorazil. Ty jsou bezplatně k dispozici pro uživatele služby a stáhnout je lze přes obchody s aplikacemi pro Google Android a Apple iOS. Prozatím má Netflix v nabídce 55 mobilních her a letos by se měla jejich nabídka téměř zdvojnásobit. Společnost se totiž nechala slyšet, že do konce roku se objeví ještě dalších 40 her, což by celkový počet dostalo na 95.
 
Netflix Games
 
U toho se ale nemá skončit. Samotná herní studia Netflixu připravují dalších 16 her a další partneři mají ve vývoji 70 herních titulů. To už přibliží celkový počet skoro ke dvěma stovkám. Netflix zmínil, že nejúspěšnější hrou se stala Too Hot to Handle: Love is a Game, která je založena na show Too Hot to Handle. 18. dubna by se měla objevit hra Mighty Quest: Rogue Palace od Ubisoftu, přičemž půjde o první ze tří her tohoto studia exkluzivně pro Netflix.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.