Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix kupuje herní studio Next Games, které stojí za The Walking Dead

4.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Netflix to s hrami myslí vážně a před pár dny ohlásila záměr koupit finské herní studio Next Games. To stojí např. za mobilní hrou The Walking Dead: Our World nebo Stranger Things: Puzzle Tales.
Že se streamovací služba Netflix snaží prorazit i na trhu s mobilními počítačovými hrami, to už víme. Dokazují to i další činy, jako je např. nedávno oznámený záměr nákupu finského herního studia Next Games. Netflix za něj má dát 65 mil. EUR (akcionáři dostanou 2,1 EUR za akcii), přičemž firma má roční příjmy ve výši 27,2 mil. EUR (v roce 2021), 95 % této částky je z nákupů ve hrách. Společnost má okolo 120 zaměstnanců.
 
Netflix Next Games
 
Studio např. vydalo hru Stranger Things: Puzzle Games, přičemž Stranger Things je seriálem Netflixu a tyto dvě firmy tedy už vzájemně spolupracovaly. Mít pod sebou nejen seriál, ale i hru, to pro Netflix jistě dává smysl. Studio má  pak ještě dvě mobilní hry pro iOS a Android, obě dvě se týkají série The Walking Dead. Pokud vše povolí příslušné regulační úřady a z plánu do té doby nesejde, transakce by měla být dokončena v druhém čtvrtletí 2022.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama