Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix chce omezit sdílení účtů, zkouší poplatky za uživatele mimo domácnost

17.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Netflix chce omezit sdílení účtů, zkouší poplatky za uživatele mimo domácnost
Streamovací služba Netflix byla dosud docela tolerantní k neoprávněnému sdílení účtů mezi uživateli mimo společnou domácnost. Nyní chce ve vybraných zemích vyzkoušet příplatky za další uživatele.
Tolerantní přístup k pirátství pomohl nejedné aplikaci na výsluní a podobně tak ani Netflix nijak zvlášť nebojoval proti tomu, aby se předplatné sdílelo mezi více lidmi mimo společnou domácnost, ačkoli to podmínky služby zakazují. Připomeňme, že Netflix Standard umožňuje přehrávání dvěma členům domácnosti, Premium pak dokonce čtyřem a přináší i 4K rozlišení. Asi nikoho nepřekvapí, že se to často zneužívá a jedno předplatné Premium mnohdy sdílí 4 známí, kteří spolu nebydlí.
 
Netflix logo
 
Netflix proto zkouší ve vybraných zemích (Chile, Kostarika a Peru) možnost přidat si Extra členy do předplatného. Jde o přidání maximálně 2 dalších lidí za příplatek, přičemž budou mít vlastní profil, osobní doporučení, vlastní login i heslo. Pokud jde o cenu, ta má činit 2380 CLP, 2,99 USD, resp. 7,9 PEN, což je zhruba 50 až 70 Kč za osobu. Netflix také nabízí možnost pro uživatele, kteří předplatné dosud sdíleli, přesun jejich dosavadních nastavení do režimu Extra člena nebo do úplně nového vlastního účtu. To, zda se tento program později rozšíří i do dalších zemí, je prozatím nezodpovězenou otázkou.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.