www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix bude do pěti let globální

Netflix bude do pěti let globální
, , aktualita
Ofenziva společnosti Netflix nekončí. V září vstoupila na jedny z největších trhů v Evropě a do roku 2020 chce být skutečně globální. Vedle toho plánuje každý rok uvést 20 původních televizních seriálů, o vlastních filmech nemluvě.
K oblíbeným
reklama
Není to dávno, co společnost Netflix vstoupila s velkou pompou na evropský trh. Další zastávkou bude Austrálie a Nový Zéland. Do těchto zemí chce Netflix vstoupit už v březnu 2015. Vedle toho se šíří zvěsti o chystané expanzi do dalších částí Evropy a možná i Japonska ještě v průběhu roku 2015. Kolem roku 2020 Netflix očekává globální pokrytí. Vyplývá to z prohlášení, které pronesl ředitel pro obsah Ted Sarandos v rámci konference banky UBS: „Chtěli bychom, aby náš produkt byl do pěti let kompletně globální a dostupný odkudkoliv na světě.“Dostupnost služby Netflix (Austrálie a Nový Zéland od března 2015)


Netflix rovněž doufá, že dojde ke globalizaci filmových a seriálových práv. Místo lokálního omezení na konkrétní zemi by tyto díla mělo být možno nabízet globálně. Chce tomu pomoci i vlastní produkcí televizních seriálů a filmů. Vlastní obsah přitom může uvést ve stejnou dobu na celém světě. Globální rozšíření rovněž umožní uzavírání lepších smluv. Pokud nějaké studio prodá svůj seriál nebo film, Netflix jej nabídne ve více jak 50 regionech světa zaráz. Podle Sarandose je to daleko jednodušší než vyjednávat s 50 různými partnery.

Co se obsahu týče, tak dlouhodobým plánem je uvádět 20 nových původních seriálů ročně neboli jeden seriál každé 2 - 3 týdny. Důkazem schopnosti točit seriály jsou úspěšné série House of Cards (politické drama) nebo Orange is the New Black (vězeňská komedie). Ještě dnes k nim v nabídce služby přibude jeden z vůbec nejdražších seriálů Marco Polo. V následujících měsících Netflix uvede třetí řadu House of Cards a další produkci. Z nových seriálových počinů to bude thriller Bloodline, Daredevil na motivy komiksů Marvel a sci-fi seriál Sense8. Chybět nebudou ani Narcos, jejichž inspirací byl narkobaron Pablo Escobar. Zástupci Netflixu už dříve prohlásili, že veškerá jejich televizní tvorba bude produkována v Ultra HD. Ani to však nezabránilo nedávnému zvýšení příplatku za Netflix 4K. Tento příplatek je součástí měsíčního plánu předplatitele.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Men in Black: International - nevýrazné pokračování Men in Black: International - nevýrazné pokračování
V kinech právě běží čtvrtý díl Mužů v černém s podtitulem Globální hrozba (Men in Black: International). Poprvé však máme v týmu agentů v terénu ženu. Dokáže nový díl překonat své předchůdce, nebo zapadne?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala