www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix bude do pěti let globální

Netflix bude do pěti let globální
, , aktualita
Ofenziva společnosti Netflix nekončí. V září vstoupila na jedny z největších trhů v Evropě a do roku 2020 chce být skutečně globální. Vedle toho plánuje každý rok uvést 20 původních televizních seriálů, o vlastních filmech nemluvě.
K oblíbeným
reklama
Není to dávno, co společnost Netflix vstoupila s velkou pompou na evropský trh. Další zastávkou bude Austrálie a Nový Zéland. Do těchto zemí chce Netflix vstoupit už v březnu 2015. Vedle toho se šíří zvěsti o chystané expanzi do dalších částí Evropy a možná i Japonska ještě v průběhu roku 2015. Kolem roku 2020 Netflix očekává globální pokrytí. Vyplývá to z prohlášení, které pronesl ředitel pro obsah Ted Sarandos v rámci konference banky UBS: „Chtěli bychom, aby náš produkt byl do pěti let kompletně globální a dostupný odkudkoliv na světě.“Dostupnost služby Netflix (Austrálie a Nový Zéland od března 2015)


Netflix rovněž doufá, že dojde ke globalizaci filmových a seriálových práv. Místo lokálního omezení na konkrétní zemi by tyto díla mělo být možno nabízet globálně. Chce tomu pomoci i vlastní produkcí televizních seriálů a filmů. Vlastní obsah přitom může uvést ve stejnou dobu na celém světě. Globální rozšíření rovněž umožní uzavírání lepších smluv. Pokud nějaké studio prodá svůj seriál nebo film, Netflix jej nabídne ve více jak 50 regionech světa zaráz. Podle Sarandose je to daleko jednodušší než vyjednávat s 50 různými partnery.

Co se obsahu týče, tak dlouhodobým plánem je uvádět 20 nových původních seriálů ročně neboli jeden seriál každé 2 - 3 týdny. Důkazem schopnosti točit seriály jsou úspěšné série House of Cards (politické drama) nebo Orange is the New Black (vězeňská komedie). Ještě dnes k nim v nabídce služby přibude jeden z vůbec nejdražších seriálů Marco Polo. V následujících měsících Netflix uvede třetí řadu House of Cards a další produkci. Z nových seriálových počinů to bude thriller Bloodline, Daredevil na motivy komiksů Marvel a sci-fi seriál Sense8. Chybět nebudou ani Narcos, jejichž inspirací byl narkobaron Pablo Escobar. Zástupci Netflixu už dříve prohlásili, že veškerá jejich televizní tvorba bude produkována v Ultra HD. Ani to však nezabránilo nedávnému zvýšení příplatku za Netflix 4K. Tento příplatek je součástí měsíčního plánu předplatitele.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik