Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix a Nicolas Cage uvedou dokument o vzniku sprostých slov

12.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Na streamovací službě Netflix se již brzy objeví další dokumentární série. Ta ponese název History of Swear Words (Dějiny nadávání) a bude se věnovat vznikům několika anglických sprostých slov.
Streamovací služba produkuje a uvádí spoustu vlastního obsahu a zdaleka to nejsou jen běžné seriály a filmy. Má i velmi bohatou nabídku vlastních dokumentů, zmínit můžeme např. seriály Abstract, Tales by Light, Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates, Down to Earth with Zac Efron, Rotten nebo filmy jako Social Dilema. Tím ale výčet zdaleka nekončí a jedním z dalších dokumentárních seriálů, které se na Netflixu objeví, bude History of Swear Words (Dějiny nadávání). Ten se bude věnovat vznikům sprostých slov.
 
Nicolas Cage: Dějiny nadávání
 
Na obrazovky přijde 5. ledna 2021 a celkem má obsahovat šest asi 20minutových epizod. Pořadem bude provázet Nicolas Cage a vysvětlí nám, jak vznikla anglická slova “fuck,” “shit,” “bitch,” “dick,” “pussy” a “damn". Cage zde bude hovořit s historiky i mnoha umělci popové kultury. Seriál produkuje Funny or Die a B17 Entertainment.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.