www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu
, , aktualita
Samsung oznámil českou dostupnost a cenu svého 88” prémiového televizoru z řady Q9. Tato ultravelká QLED TV je samozřejmě napěchovaná nejmodernějšími technologiemi, kterou má jihokorejský výrobce k dispozici. Za novinku si však nechá pořádně zaplatit.
reklama
V nabídce QLED TV nalezneme modely s úhlopříčkami 55”, 66” a 75”. Pokud by vám nestačil ani největší z aktuálně nabízených rozměrů, počkejte si na ultravelký model z řady Q9, který se chlubí impozantní úhlopříčkou 88” neboli 2,23 metru. Pro lepší představu můžeme říct, že pro dosažení stejného rozměru by byly potřeba čtyři 43” televizory nebo dvě stovky smartphonů Galaxy S8.
 
 
I tentokrát platí, že se televizor chlubí téměř bezrámečkovým designem a velmi tenká je také jeho tloušťka, která usnadňuje připevnění na stěnu bez mezery (tzv. no-gap). V takovém případě je využíván tenký optický kabel, který neviditelně spojuje televizor s krabičkou, která umožňuje další konektivitu. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení a HDR, ke špičce se zařadí také obnovovací frekvence 240 Hz a 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. V oblasti konektivity nepřekvapí čtyři porty HDMI, Wi-Fi Direct ani Bluetooth s podporou připojení bezdrátových sluchátek.
 
„Společnost Samsung chce posílit svoji přítomnost na trhu ultraprémiových televizorů uvedením ultravelkých televizorů QLED, které představují dokonalé propojení technologie a umění,“ prohlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics a dodává: „Jsme přesvědčeni, že naše řada televizorů QLED bude díky vynikající kvalitě obrazu a inovativním funkcím i nadále přispívat k růstu tržeb, a upevní tak přední pozici společnosti Samsung na globálním trhu s televizory.“
 
 
 

Cena a dostupnost

 
88” novinka z řady Q9 už se začala prodávat například na jihokorejském a severoamerickém trhu. V průběhu září ji nabidnou také vybraní čeští prodejci, a to s doporučenou maloobchodní cenou 529 990 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik