www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu
, , aktualita
Samsung oznámil českou dostupnost a cenu svého 88” prémiového televizoru z řady Q9. Tato ultravelká QLED TV je samozřejmě napěchovaná nejmodernějšími technologiemi, kterou má jihokorejský výrobce k dispozici. Za novinku si však nechá pořádně zaplatit.
reklama
V nabídce QLED TV nalezneme modely s úhlopříčkami 55”, 66” a 75”. Pokud by vám nestačil ani největší z aktuálně nabízených rozměrů, počkejte si na ultravelký model z řady Q9, který se chlubí impozantní úhlopříčkou 88” neboli 2,23 metru. Pro lepší představu můžeme říct, že pro dosažení stejného rozměru by byly potřeba čtyři 43” televizory nebo dvě stovky smartphonů Galaxy S8.
 
 
I tentokrát platí, že se televizor chlubí téměř bezrámečkovým designem a velmi tenká je také jeho tloušťka, která usnadňuje připevnění na stěnu bez mezery (tzv. no-gap). V takovém případě je využíván tenký optický kabel, který neviditelně spojuje televizor s krabičkou, která umožňuje další konektivitu. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení a HDR, ke špičce se zařadí také obnovovací frekvence 240 Hz a 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. V oblasti konektivity nepřekvapí čtyři porty HDMI, Wi-Fi Direct ani Bluetooth s podporou připojení bezdrátových sluchátek.
 
„Společnost Samsung chce posílit svoji přítomnost na trhu ultraprémiových televizorů uvedením ultravelkých televizorů QLED, které představují dokonalé propojení technologie a umění,“ prohlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics a dodává: „Jsme přesvědčeni, že naše řada televizorů QLED bude díky vynikající kvalitě obrazu a inovativním funkcím i nadále přispívat k růstu tržeb, a upevní tak přední pozici společnosti Samsung na globálním trhu s televizory.“
 
 
 

Cena a dostupnost

 
88” novinka z řady Q9 už se začala prodávat například na jihokorejském a severoamerickém trhu. V průběhu září ji nabidnou také vybraní čeští prodejci, a to s doporučenou maloobchodní cenou 529 990 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik