Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu

13.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung oznámil českou dostupnost a cenu svého 88” prémiového televizoru z řady Q9. Tato ultravelká QLED TV je samozřejmě napěchovaná nejmodernějšími technologiemi, kterou má jihokorejský výrobce k dispozici. Za novinku si však nechá pořádně zaplatit.
V nabídce QLED TV nalezneme modely s úhlopříčkami 55”, 66” a 75”. Pokud by vám nestačil ani největší z aktuálně nabízených rozměrů, počkejte si na ultravelký model z řady Q9, který se chlubí impozantní úhlopříčkou 88” neboli 2,23 metru. Pro lepší představu můžeme říct, že pro dosažení stejného rozměru by byly potřeba čtyři 43” televizory nebo dvě stovky smartphonů Galaxy S8.
 
 
I tentokrát platí, že se televizor chlubí téměř bezrámečkovým designem a velmi tenká je také jeho tloušťka, která usnadňuje připevnění na stěnu bez mezery (tzv. no-gap). V takovém případě je využíván tenký optický kabel, který neviditelně spojuje televizor s krabičkou, která umožňuje další konektivitu. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení a HDR, ke špičce se zařadí také obnovovací frekvence 240 Hz a 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. V oblasti konektivity nepřekvapí čtyři porty HDMI, Wi-Fi Direct ani Bluetooth s podporou připojení bezdrátových sluchátek.
 
„Společnost Samsung chce posílit svoji přítomnost na trhu ultraprémiových televizorů uvedením ultravelkých televizorů QLED, které představují dokonalé propojení technologie a umění,“ prohlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics a dodává: „Jsme přesvědčeni, že naše řada televizorů QLED bude díky vynikající kvalitě obrazu a inovativním funkcím i nadále přispívat k růstu tržeb, a upevní tak přední pozici společnosti Samsung na globálním trhu s televizory.“
 
 
 

Cena a dostupnost

 
88” novinka z řady Q9 už se začala prodávat například na jihokorejském a severoamerickém trhu. V průběhu září ji nabidnou také vybraní čeští prodejci, a to s doporučenou maloobchodní cenou 529 990 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Samsung