www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu

Největší Samsung QLED TV míří na český trh. Stát bude přes půl milionu
, , aktualita
Samsung oznámil českou dostupnost a cenu svého 88” prémiového televizoru z řady Q9. Tato ultravelká QLED TV je samozřejmě napěchovaná nejmodernějšími technologiemi, kterou má jihokorejský výrobce k dispozici. Za novinku si však nechá pořádně zaplatit.reklama
V nabídce QLED TV nalezneme modely s úhlopříčkami 55”, 66” a 75”. Pokud by vám nestačil ani největší z aktuálně nabízených rozměrů, počkejte si na ultravelký model z řady Q9, který se chlubí impozantní úhlopříčkou 88” neboli 2,23 metru. Pro lepší představu můžeme říct, že pro dosažení stejného rozměru by byly potřeba čtyři 43” televizory nebo dvě stovky smartphonů Galaxy S8.
 
 
I tentokrát platí, že se televizor chlubí téměř bezrámečkovým designem a velmi tenká je také jeho tloušťka, která usnadňuje připevnění na stěnu bez mezery (tzv. no-gap). V takovém případě je využíván tenký optický kabel, který neviditelně spojuje televizor s krabičkou, která umožňuje další konektivitu. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení a HDR, ke špičce se zařadí také obnovovací frekvence 240 Hz a 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. V oblasti konektivity nepřekvapí čtyři porty HDMI, Wi-Fi Direct ani Bluetooth s podporou připojení bezdrátových sluchátek.
 
„Společnost Samsung chce posílit svoji přítomnost na trhu ultraprémiových televizorů uvedením ultravelkých televizorů QLED, které představují dokonalé propojení technologie a umění,“ prohlásil Jongsuk Chu, senior viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics a dodává: „Jsme přesvědčeni, že naše řada televizorů QLED bude díky vynikající kvalitě obrazu a inovativním funkcím i nadále přispívat k růstu tržeb, a upevní tak přední pozici společnosti Samsung na globálním trhu s televizory.“
 
 
 

Cena a dostupnost

 
88” novinka z řady Q9 už se začala prodávat například na jihokorejském a severoamerickém trhu. V průběhu září ji nabidnou také vybraní čeští prodejci, a to s doporučenou maloobchodní cenou 529 990 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik