www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O
, , aktualita
Bang & Olufsen rozšiřuje svou nabídku luxusních OLED TV o nejmenší model. Beovision Contour totiž využívá 48" panel, který výrobce doplnil o prémiový design a masivní zvukový panel Stage.
K oblíbeným
reklama
Letos se na trh dostaly první OLED TV s úhlopříčkou 48", které jsou ideální do menších obýváků. Do své nabídky takové televizory přidaly značky LG, Philips či Sony. Podle zvoleného modelu za ně zaplatíte přibližně od 40 do 55 tisíc korun. Pokud ovšem pro svou domácnost hledáte méně obvyklé řešení, můžete zvážit novinku Beovision Contour. Jedná se o nejmenší OLED TV v nabídce značky Bang & Olufsen, ale zároveň nejdražší 48" OLED TV na trhu. Cena se totiž měla vyšplhat na 5 700 eur, v přepočtu 150 tisíc korun.
 
 
Dánská značka Bang & Olufsen je proslulá hlavně svými audio produkty, ale žádným nováčkem není ani v kategorii televizoru. I když pochopitelně cílí na movitější klientelu, proto se s jeho televizory setkáme jen zřídka. Na výrobě OLED TV spolupracuje s LG, které nedodává pouze panel, ale i většinu dalších technologií. Jako základ modelu Beovision Contour byl tedy použit televizor LG CX, jak zástupce Bang & Olufsen potvrdil webu FlatpanelsHD. Došlo ovšem k proměně designu, o kterou se postaral designér Torsten Valeur.
 
 
Nejvýraznějším prvkem se stal masivní zvukový panel Stage, který se nachází pod obrazovkou. Ukrývá celkem 11 reproduktorů (každý s vlastím zesilovačem) včetně čtveřice 4" basových měničů. Výsledkem je tříkanálový zvuk, který si může divák užít nejen při sledování televize, ale také pro poslech hudby. Proto je k dispozici AirPlay 2, Chromecast, Beolink, Bluetooth, zvukový vstup ale také podpora hudebních aplikací jako  Tunein nebo Deezer. Uváděna je také podpora formátu Dolby Atmos, ale bez speciálních reproduktorů směřujících nahoru.
 
Ani po obrazové stránce nebude Beovision Contour zaostávat. Kromě panelu se 4K rozlišením nechybí podpora formátu Dolby Vision IQ. který upravuje vysoký dynamický rozsah i na základě okolního prostředí. Herní konzoli můžete připojit přes HDMI 2.1. Televizor nabízí několik možností umístění díky malému stojanu na stůl, velkému stojanu na podlahu nebo sadě pro instalaci na stěnu. Vybírat lze z mnoha barevných variant rámu, stojanu i krytu reproduktoru. Prodej v Evropě začne do konce listopadu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře