www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O
, , aktualita
Bang & Olufsen rozšiřuje svou nabídku luxusních OLED TV o nejmenší model. Beovision Contour totiž využívá 48" panel, který výrobce doplnil o prémiový design a masivní zvukový panel Stage.
K oblíbeným
reklama
Letos se na trh dostaly první OLED TV s úhlopříčkou 48", které jsou ideální do menších obýváků. Do své nabídky takové televizory přidaly značky LG, Philips či Sony. Podle zvoleného modelu za ně zaplatíte přibližně od 40 do 55 tisíc korun. Pokud ovšem pro svou domácnost hledáte méně obvyklé řešení, můžete zvážit novinku Beovision Contour. Jedná se o nejmenší OLED TV v nabídce značky Bang & Olufsen, ale zároveň nejdražší 48" OLED TV na trhu. Cena se totiž měla vyšplhat na 5 700 eur, v přepočtu 150 tisíc korun.
 
 
Dánská značka Bang & Olufsen je proslulá hlavně svými audio produkty, ale žádným nováčkem není ani v kategorii televizoru. I když pochopitelně cílí na movitější klientelu, proto se s jeho televizory setkáme jen zřídka. Na výrobě OLED TV spolupracuje s LG, které nedodává pouze panel, ale i většinu dalších technologií. Jako základ modelu Beovision Contour byl tedy použit televizor LG CX, jak zástupce Bang & Olufsen potvrdil webu FlatpanelsHD. Došlo ovšem k proměně designu, o kterou se postaral designér Torsten Valeur.
 
 
Nejvýraznějším prvkem se stal masivní zvukový panel Stage, který se nachází pod obrazovkou. Ukrývá celkem 11 reproduktorů (každý s vlastím zesilovačem) včetně čtveřice 4" basových měničů. Výsledkem je tříkanálový zvuk, který si může divák užít nejen při sledování televize, ale také pro poslech hudby. Proto je k dispozici AirPlay 2, Chromecast, Beolink, Bluetooth, zvukový vstup ale také podpora hudebních aplikací jako  Tunein nebo Deezer. Uváděna je také podpora formátu Dolby Atmos, ale bez speciálních reproduktorů směřujících nahoru.
 
Ani po obrazové stránce nebude Beovision Contour zaostávat. Kromě panelu se 4K rozlišením nechybí podpora formátu Dolby Vision IQ. který upravuje vysoký dynamický rozsah i na základě okolního prostředí. Herní konzoli můžete připojit přes HDMI 2.1. Televizor nabízí několik možností umístění díky malému stojanu na stůl, velkému stojanu na podlahu nebo sadě pro instalaci na stěnu. Vybírat lze z mnoha barevných variant rámu, stojanu i krytu reproduktoru. Prodej v Evropě začne do konce listopadu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik