www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O

Nejdražší 48" OLED TV. Přivítejte Beovision Contour od B&O
, , aktualita
Bang & Olufsen rozšiřuje svou nabídku luxusních OLED TV o nejmenší model. Beovision Contour totiž využívá 48" panel, který výrobce doplnil o prémiový design a masivní zvukový panel Stage.
K oblíbeným
reklama
Letos se na trh dostaly první OLED TV s úhlopříčkou 48", které jsou ideální do menších obýváků. Do své nabídky takové televizory přidaly značky LG, Philips či Sony. Podle zvoleného modelu za ně zaplatíte přibližně od 40 do 55 tisíc korun. Pokud ovšem pro svou domácnost hledáte méně obvyklé řešení, můžete zvážit novinku Beovision Contour. Jedná se o nejmenší OLED TV v nabídce značky Bang & Olufsen, ale zároveň nejdražší 48" OLED TV na trhu. Cena se totiž měla vyšplhat na 5 700 eur, v přepočtu 150 tisíc korun.
 
 
Dánská značka Bang & Olufsen je proslulá hlavně svými audio produkty, ale žádným nováčkem není ani v kategorii televizoru. I když pochopitelně cílí na movitější klientelu, proto se s jeho televizory setkáme jen zřídka. Na výrobě OLED TV spolupracuje s LG, které nedodává pouze panel, ale i většinu dalších technologií. Jako základ modelu Beovision Contour byl tedy použit televizor LG CX, jak zástupce Bang & Olufsen potvrdil webu FlatpanelsHD. Došlo ovšem k proměně designu, o kterou se postaral designér Torsten Valeur.
 
 
Nejvýraznějším prvkem se stal masivní zvukový panel Stage, který se nachází pod obrazovkou. Ukrývá celkem 11 reproduktorů (každý s vlastím zesilovačem) včetně čtveřice 4" basových měničů. Výsledkem je tříkanálový zvuk, který si může divák užít nejen při sledování televize, ale také pro poslech hudby. Proto je k dispozici AirPlay 2, Chromecast, Beolink, Bluetooth, zvukový vstup ale také podpora hudebních aplikací jako  Tunein nebo Deezer. Uváděna je také podpora formátu Dolby Atmos, ale bez speciálních reproduktorů směřujících nahoru.
 
Ani po obrazové stránce nebude Beovision Contour zaostávat. Kromě panelu se 4K rozlišením nechybí podpora formátu Dolby Vision IQ. který upravuje vysoký dynamický rozsah i na základě okolního prostředí. Herní konzoli můžete připojit přes HDMI 2.1. Televizor nabízí několik možností umístění díky malému stojanu na stůl, velkému stojanu na podlahu nebo sadě pro instalaci na stěnu. Vybírat lze z mnoha barevných variant rámu, stojanu i krytu reproduktoru. Prodej v Evropě začne do konce listopadu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Black Friday: Cena nejlevnější Android TV se přiblížila 4 000 Kč Black Friday: Cena nejlevnější Android TV se přiblížila 4 000 Kč
Aktuální slevová akce Black Friday zpřístupnila televizory s Android TV. Aktuálně nejdostupnější model Metz 32MTC6000 se svou cenou přiblížil 4 000 Kč a představuje zajímavou volbu pro zájemce o menší Smart TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D AV přijímače Denon a Marantz začínají podporovat formát MPEG-H 3D
Společnost Sound United vydala aktualizaci firmwaru pro vybrané produkty domácího kina značek Denon a Marantz, která přidává podporu pokročilého zvukového systému MPEG-H 3D. Jeho význam poroste v budoucnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později PS5 používá „přiškrcené“ HDMI 2.1, podpora VRR přijde později
PlayStation 5 používá HDMI 2.1 s omezenou propustností na 32 Gb/s, což se v určitých situacích může projevit sníženou kvalitou obrazu. Sony potvrdilo, že budoucí aktualizace přidá podporu VRR.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1 První OLED TV pro rok 2021: LG chystá řady C1 a G1
LG si u příslušných úřadů zaregistrovalo televizory C1 a G1, které budou jistě OLED TV pro příští rok. Kromě názvu uváděny žádné další informace. Otázkou zůstává, zda ve srovnání s aktuálními modely nabídnou nějaká zásadní vylepšení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Průhledné OLED panely od Panasonicu míří na trh. Zatím ale ne do obýváků Průhledné OLED panely od Panasonicu míří na trh. Zatím ale ne do obýváků
Panasonic začal nabízet dlouho očekávané transparentní OLED displeje. Nabízí úhlopříčku 55 palců, ale bez tuneru, proto nejsou použitelné jako televizory. Místo toho zamíří hlavně do veřejných prostorů.
22.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik