www.tvfreak.cz
>
>
>

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV
, , aktualita
Počet hodin, které strávíme streamováním videí, neustále roste. A nejčastěji k tomu využíváme televizní zařízení, naopak čím dál tím méně počítače. Jaké platformy vedou? A na kterých zařízeních se video načítá nejrychleji?
reklama
Mohlo by se zdát, že od televizorů se stále častěji přesouváme k mobilním zařízením, na kterých můžeme filmy či pořady sledovat prakticky kdekoliv. Jenže není to tak úplně pravda, jak ukazují nejnovější informace za třetí čtvrtletí 2018 od analytické společnosti Conviva, která získává data z více než 50 miliard streamů ročně po celém světě (zahrnut není Netflix). Pokud bychom měřili čas, který diváci stráví sledováním streamovaného videa, pochází celých 56 % právě z televizních zařízení, kam jsou řazeny jak televizory s připojením k internetu, tak různá multimediální centra. Čtvrtinový podíl drží smartphony a tablety, potom se umístily počítače (16 %) a ostatní zařízení (5 %).
 
 
Meziročně narostl počet „odstreamovaných“ hodin o 63 %, přičemž nejvíce na televizních zařízeních (145 %) a mobilech s tablety (57 %). Naopak sledováním streamovaných videí na počítači strávili uživatelé o 18 % méně času. Zajímavé je také srovnání jednotlivých televizních platforem. Se 40% podílem dominuje trhu platforma Roku, která je velmi oblíbená především mezi americkými diváky. Stejnojmenná společnost nabízí především vlastní cenově dostupná zařízení, ale také svůj operační systém poskytuje třetím stranám (např. výrobci televizorů TCL). Na druhé pozici s velkým odstupem umístila Fire TV od Amazonu (14 %) následovaná herními konzolemi PlayStation (12 %) a Xbox (11 %). Z koláče si ukousla také Apple TV (10 %) a Chromecast (5 %).
 
 
Možná se ptáte, kde jsou platformy používané výrobci televizorů? Android TV používaná například značkami Sony nebo Philips (TP Vision), Tizen OS známý z televizí Samsung nebo webOS vyvíjené LG patří do kategorie Ostatní, která má celkový podíl 3 % mezi všemi televizními platformami. Výzkum společnosti Conviva také ukazuje kvalitu streamu se znatelně zvyšuje. Počet chyb při startu videa se snížil o třetinu, přenosová rychlost naopak stoupla o čtvrtinu a trochu se zvýšila také rychlost přehrávání. O 41 % méně přehrávání je přerušeno kvůli načítání do vyrovnávací paměti.
 
 
Vůbec nejkvalitnější video, ať už se jedná o počet chyb, přenosovou rychlost nebo nahrávání do vyrovnávací paměti, si užívají diváci televizních zařízení, kteří také nejméně často video vypnou před jeho skončením. Zcela nejvyšší bitrate (7 Mbps) mezi platformami byl zaznamenán na Apple TV. Na mobilních zařízeních naopak dojde průměrně k nejrychlejšímu startu videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře