Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV
, , aktualita
Počet hodin, které strávíme streamováním videí, neustále roste. A nejčastěji k tomu využíváme televizní zařízení, naopak čím dál tím méně počítače. Jaké platformy vedou? A na kterých zařízeních se video načítá nejrychleji?
reklama
Mohlo by se zdát, že od televizorů se stále častěji přesouváme k mobilním zařízením, na kterých můžeme filmy či pořady sledovat prakticky kdekoliv. Jenže není to tak úplně pravda, jak ukazují nejnovější informace za třetí čtvrtletí 2018 od analytické společnosti Conviva, která získává data z více než 50 miliard streamů ročně po celém světě (zahrnut není Netflix). Pokud bychom měřili čas, který diváci stráví sledováním streamovaného videa, pochází celých 56 % právě z televizních zařízení, kam jsou řazeny jak televizory s připojením k internetu, tak různá multimediální centra. Čtvrtinový podíl drží smartphony a tablety, potom se umístily počítače (16 %) a ostatní zařízení (5 %).
 
 
Meziročně narostl počet „odstreamovaných“ hodin o 63 %, přičemž nejvíce na televizních zařízeních (145 %) a mobilech s tablety (57 %). Naopak sledováním streamovaných videí na počítači strávili uživatelé o 18 % méně času. Zajímavé je také srovnání jednotlivých televizních platforem. Se 40% podílem dominuje trhu platforma Roku, která je velmi oblíbená především mezi americkými diváky. Stejnojmenná společnost nabízí především vlastní cenově dostupná zařízení, ale také svůj operační systém poskytuje třetím stranám (např. výrobci televizorů TCL). Na druhé pozici s velkým odstupem umístila Fire TV od Amazonu (14 %) následovaná herními konzolemi PlayStation (12 %) a Xbox (11 %). Z koláče si ukousla také Apple TV (10 %) a Chromecast (5 %).
 
 
Možná se ptáte, kde jsou platformy používané výrobci televizorů? Android TV používaná například značkami Sony nebo Philips (TP Vision), Tizen OS známý z televizí Samsung nebo webOS vyvíjené LG patří do kategorie Ostatní, která má celkový podíl 3 % mezi všemi televizními platformami. Výzkum společnosti Conviva také ukazuje kvalitu streamu se znatelně zvyšuje. Počet chyb při startu videa se snížil o třetinu, přenosová rychlost naopak stoupla o čtvrtinu a trochu se zvýšila také rychlost přehrávání. O 41 % méně přehrávání je přerušeno kvůli načítání do vyrovnávací paměti.
 
 
Vůbec nejkvalitnější video, ať už se jedná o počet chyb, přenosovou rychlost nebo nahrávání do vyrovnávací paměti, si užívají diváci televizních zařízení, kteří také nejméně často video vypnou před jeho skončením. Zcela nejvyšší bitrate (7 Mbps) mezi platformami byl zaznamenán na Apple TV. Na mobilních zařízeních naopak dojde průměrně k nejrychlejšímu startu videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik