www.tvfreak.cz
>
>
>

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV
, , aktualita
Počet hodin, které strávíme streamováním videí, neustále roste. A nejčastěji k tomu využíváme televizní zařízení, naopak čím dál tím méně počítače. Jaké platformy vedou? A na kterých zařízeních se video načítá nejrychleji?
K oblíbeným
reklama
Mohlo by se zdát, že od televizorů se stále častěji přesouváme k mobilním zařízením, na kterých můžeme filmy či pořady sledovat prakticky kdekoliv. Jenže není to tak úplně pravda, jak ukazují nejnovější informace za třetí čtvrtletí 2018 od analytické společnosti Conviva, která získává data z více než 50 miliard streamů ročně po celém světě (zahrnut není Netflix). Pokud bychom měřili čas, který diváci stráví sledováním streamovaného videa, pochází celých 56 % právě z televizních zařízení, kam jsou řazeny jak televizory s připojením k internetu, tak různá multimediální centra. Čtvrtinový podíl drží smartphony a tablety, potom se umístily počítače (16 %) a ostatní zařízení (5 %).
 
 
Meziročně narostl počet „odstreamovaných“ hodin o 63 %, přičemž nejvíce na televizních zařízeních (145 %) a mobilech s tablety (57 %). Naopak sledováním streamovaných videí na počítači strávili uživatelé o 18 % méně času. Zajímavé je také srovnání jednotlivých televizních platforem. Se 40% podílem dominuje trhu platforma Roku, která je velmi oblíbená především mezi americkými diváky. Stejnojmenná společnost nabízí především vlastní cenově dostupná zařízení, ale také svůj operační systém poskytuje třetím stranám (např. výrobci televizorů TCL). Na druhé pozici s velkým odstupem umístila Fire TV od Amazonu (14 %) následovaná herními konzolemi PlayStation (12 %) a Xbox (11 %). Z koláče si ukousla také Apple TV (10 %) a Chromecast (5 %).
 
 
Možná se ptáte, kde jsou platformy používané výrobci televizorů? Android TV používaná například značkami Sony nebo Philips (TP Vision), Tizen OS známý z televizí Samsung nebo webOS vyvíjené LG patří do kategorie Ostatní, která má celkový podíl 3 % mezi všemi televizními platformami. Výzkum společnosti Conviva také ukazuje kvalitu streamu se znatelně zvyšuje. Počet chyb při startu videa se snížil o třetinu, přenosová rychlost naopak stoupla o čtvrtinu a trochu se zvýšila také rychlost přehrávání. O 41 % méně přehrávání je přerušeno kvůli načítání do vyrovnávací paměti.
 
 
Vůbec nejkvalitnější video, ať už se jedná o počet chyb, přenosovou rychlost nebo nahrávání do vyrovnávací paměti, si užívají diváci televizních zařízení, kteří také nejméně často video vypnou před jeho skončením. Zcela nejvyšší bitrate (7 Mbps) mezi platformami byl zaznamenán na Apple TV. Na mobilních zařízeních naopak dojde průměrně k nejrychlejšímu startu videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik