www.tvfreak.cz
>
>
>

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV

Nejčastěji streamujeme videa na televizích, v kvalitě vede Apple TV
, , aktualita
Počet hodin, které strávíme streamováním videí, neustále roste. A nejčastěji k tomu využíváme televizní zařízení, naopak čím dál tím méně počítače. Jaké platformy vedou? A na kterých zařízeních se video načítá nejrychleji?
K oblíbeným
reklama
Mohlo by se zdát, že od televizorů se stále častěji přesouváme k mobilním zařízením, na kterých můžeme filmy či pořady sledovat prakticky kdekoliv. Jenže není to tak úplně pravda, jak ukazují nejnovější informace za třetí čtvrtletí 2018 od analytické společnosti Conviva, která získává data z více než 50 miliard streamů ročně po celém světě (zahrnut není Netflix). Pokud bychom měřili čas, který diváci stráví sledováním streamovaného videa, pochází celých 56 % právě z televizních zařízení, kam jsou řazeny jak televizory s připojením k internetu, tak různá multimediální centra. Čtvrtinový podíl drží smartphony a tablety, potom se umístily počítače (16 %) a ostatní zařízení (5 %).
 
 
Meziročně narostl počet „odstreamovaných“ hodin o 63 %, přičemž nejvíce na televizních zařízeních (145 %) a mobilech s tablety (57 %). Naopak sledováním streamovaných videí na počítači strávili uživatelé o 18 % méně času. Zajímavé je také srovnání jednotlivých televizních platforem. Se 40% podílem dominuje trhu platforma Roku, která je velmi oblíbená především mezi americkými diváky. Stejnojmenná společnost nabízí především vlastní cenově dostupná zařízení, ale také svůj operační systém poskytuje třetím stranám (např. výrobci televizorů TCL). Na druhé pozici s velkým odstupem umístila Fire TV od Amazonu (14 %) následovaná herními konzolemi PlayStation (12 %) a Xbox (11 %). Z koláče si ukousla také Apple TV (10 %) a Chromecast (5 %).
 
 
Možná se ptáte, kde jsou platformy používané výrobci televizorů? Android TV používaná například značkami Sony nebo Philips (TP Vision), Tizen OS známý z televizí Samsung nebo webOS vyvíjené LG patří do kategorie Ostatní, která má celkový podíl 3 % mezi všemi televizními platformami. Výzkum společnosti Conviva také ukazuje kvalitu streamu se znatelně zvyšuje. Počet chyb při startu videa se snížil o třetinu, přenosová rychlost naopak stoupla o čtvrtinu a trochu se zvýšila také rychlost přehrávání. O 41 % méně přehrávání je přerušeno kvůli načítání do vyrovnávací paměti.
 
 
Vůbec nejkvalitnější video, ať už se jedná o počet chyb, přenosovou rychlost nebo nahrávání do vyrovnávací paměti, si užívají diváci televizních zařízení, kteří také nejméně často video vypnou před jeho skončením. Zcela nejvyšší bitrate (7 Mbps) mezi platformami byl zaznamenán na Apple TV. Na mobilních zařízeních naopak dojde průměrně k nejrychlejšímu startu videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz? Samsung QE65Q8DN: to nejlepší za rozumný peníz?
Úkol zněl jasně. Vybrat tu nejlépe vybavenou televizi na trhu s podporou posledních technologií, avšak za cenu, která se nebude blížit rozpočtu běžné domácnosti na několik měsíců. Zvládne to Samsung s řadou Q8D?
Dnes, recenze, Jakub Doležal
Apple oznámil streamovací službu TV+ a redesign aplikace TV Apple oznámil streamovací službu TV+ a redesign aplikace TV
Apple oficiálně potvrdil dlouho očekávanou službu pro streamování videa TV+, která nabídne exkluzivní obsah a bude spuštěna na podzim. Velké aktualizace se už na jaře dočká aplikace TV, která vůbec poprvé vyjde také pro chytré televizory. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce zkombinovat OLED a QLED v jednom panelu TCL chce zkombinovat OLED a QLED v jednom panelu
TCL oznámilo, že vytváří hybridní technologii displejů H-QLED. Jedná se o kombinaci OLED a QLED, která by se měla vyznačovat temnou černou a bohatými barvami. Prozatím není jisté, zda se technologie někdy dostane do finálních produktů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED934 o sobě dává poprvé vědět díky IF Design Award Philips OLED934 o sobě dává poprvé vědět díky IF Design Award
Zásluhou letošních cen IF Design Award jsme se v předstihu dozvěděli o dosud nepředstaveném OLED televizoru od TP Vision. Jedná se o model OLED934, který dostal soundbar Bowers & Wilkins.
24.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV dostala nový vzhled a podporu více platforem Kuki TV dostala nový vzhled a podporu více platforem
Internetová televize Kuki prochází velkými změnami. Nové uživatelské rozhraní, které klade větší důraz na vyhledávání pořadů, je pouze jednou z nich. Služba se také rozšířila na televizory LG, Apple TV a do webových prohlížečů.
24.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik