www.tvfreak.cz
>
>

Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV

Nebula Vega Portable: mobilní projektor s vysokým jasem a Android TV
, , aktualita
Firma Anker přidala do nabídky další kompaktní projektor, který by měl být určen k přenášení. Nebula Vega Portable se navíc vyznačuje rozlišením Full HD, relativně vysokým jasem a systémem Android TV.
K oblíbeným
reklama
V minulosti jsme psali o několika kompaktních projektorech Nebula od společnosti Anker Innovations. Některé z nich se objevily na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde slavily významné úspěchy. Nejnovějším přírůstkem v nabídce se stal model Nebula Vega Portable. Jak napovídá název, tento projektor je zaměřen na snadnou přenosnost, ale bez výrazných kompromisů v kvalitě obrazu. Projektor využívá čip DLP a podporuje rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD), i když není zcela jasné, zda nativně nebo s využitím interpolace. Oficiální specifikace slibují maximální jas 500 ANSI lumenů, který by měl být podle výrobce jeden z nejvyšších mezi mobilními projektory.
 
 
K tomu se přidává také podpora základního formátu vysokého dynamického rozsahu HDR10. Projektor zvládne na stěně vytvořit obraz o úhlopříčce 40 palců (při vzdálenosti 1,06 m) až 120 palců (ze vzdálenosti 3,18 m). Instalaci usnadní vestavěný stojánek a ultrarychlé automatické ostření, které by mělo být dokončeno během tří sekund. Kromě toho nechybí ani korekce lichoběžníkového zkreslení – automatická vertikální a ruční horizontální. Světelný zdroj LED by měl vydržet přibližně 30 tisíc hodin promítání. Zabudovaná baterie o kapacitě 20 000 mAh (3,8 V) může na jedno nabití fungovat až tři hodiny, což je více než dost pro naprostou většinu celovečerních filmů.
 
 
Projektor může fungovat zcela samostatně bez dalších zařízení a příslušenství. Obsahuje totiž stereo reproduktory (2 x 4 W) s podporou Dolby Digital Plus a operační systém Android TV ve verzi 9. To znamená přístup k YouTube i dalším aplikacím, které lze stáhnout z Obchodu Play. Podporován je také inteligentní asistent od Googlu. Kromě dvoupásmového Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2 můžete využít také několik konektorů včetně HDMI 2.0 (pro vstup ve 4K, výstup v 1080p), USB-A nebo USB-C (s podporou napájení). Nebula Vega Portable se začne na vybraných evropských trzích prodávat příští týden s cenovkou 649 eur, v přepočtu 16 500 Kč. Konkrétní dostupnost v Česku zatím nebyla upřesněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik