Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Návrat OLED televizorů Samsung

, , aktualita
Návrat OLED televizorů Samsung
Od svého uvedení v roce 2013 trvalo jen rok, než je výrobce stáhl z prodeje kvůli potížím při výrobě. Nyní se OLED televizory Samsung vrací na scénu. Podstatnou změnou ale bude přechod na technologii WRGB, kterou lze nalézt v panelech společnosti LG.
Návrat OLED televizorů Samsung
LG je v současnosti jediným výrobcem OLED televizorů na trhu a dokonce svoji OLED řadu rozšiřuje o 4K modely. Přesto se mluví o návratu jeho domácího konkurenta, společnosti Samsung. Ten svou produkci OLED televizorů pozastavil v roce 2014 kvůli nízké efektivitě výroby. Už brzo ji má ale obnovit. Tvrdí to jihokorejský deník ETNews. Nepůjde však o dříve použitou RGB technologii. Místo toho má Samsung přejít na WRGB panely (označované též jako WOLED). Na stejném principu ale fungují panely LG a v tom může být nemalý problém. Technologie OLED panelů na bázi bílého podsvícení a barevných filtrů byla vyvinuta společností Kodak. Dotyčné patenty byly později odkoupeny korejskou LG.





Oba giganti vedli řadu soudních sporů i bez nějakého WOLED, které by mohlo pomyslný oheň znovu rozdmýchat. Žádné datum zatím stanoveno nebylo. Není známo ani oficiální stanovisko společnosti Samsung. Výrobce už dříve ale ohlásil investice v řádu miliard dolarů, které „nalil“ do nové OLED továrny na mobilní displeje. Podle deníku ETNews bude část nových televizorů vyráběna právě v této továrně. Obnovena bude též produkce továrny, která vyráběla původní OLED televizory Samsung. Pozadu však nechtějí stát ani japonští výrobci Sony a Panasonic. Už delší dobu se šíří zvěsti, že v blízké době spustí výrobu vlastních OLED televizorů.

Zdroj: FlatpanelsHD