Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Na satelity Astra míří z ČR již milión přijímačů

1.2.2010, Radek Jahoda, aktualita
Společnost SES Astra oznámila, že satelitní platformy Skylink a CS Link společně překonaly v České republice hranici jednoho miliónu uživatelů na orbitální pozici ASTRA 23,5 stupně východně.
Podle údajů provozovatelů slouží Skylink více než 600 000 a CS Link více než 400 000 uživatelů, kteří přijímají digitální programy z orbitální pozice 23,5E. Tímto Skylink a CS Link pronikli do více než jedné pětiny všech českých televizních domácností.

Pozice ASTRA 23,5E byla v regionu střední a východní Evropy oficiálně představena na konci roku 2006 a pouhé 3 roky po svém zprovoznění se stala v České republice hlavní satelitní pozicí. Orbitální pozice ASTRA 23,5 stupně východně představuje také největší hnací sílu digitalizace v probíhajícím procesu vypínání analogového vysílání. Jde o nejrychleji rostoucí hotspot společnosti SES ASTRA v Evropě a hlavní DTH pozici (Direct-To-Home – vysílání přímo do domácností) v České republice.

„Úspěch Skylinku a CS Linku ukazuje, že SES ASTRA uspěla při zřizování orbitální pozice 23,5E jako hlavní orbitální pozice pro Českou republiku a trh střední a východní Evropy. Během relativně krátké doby získaly služby CS Link a Skylink jeden milión uživatelů. Jsme velmi hrdí, že jsme přispěli k tomuto úspěchu, a budeme i nadále podporovat pozici 23,5E a proces digitalizaci v České republice i celé střední a východní Evropě,“ říká Martin O. Kubacki, generální ředitel ASTRA pro střední a východní Evropu.

SES ASTRA úspěšně rozvíjí orbitální pozici 23,5E také v dalších zemích střední, východní a západní Evropy, například na Slovensku, v Chorvatsku a také v zemích Beneluxu.

Služby Skylink a CS Link na orbitální pozici ASTRA 23,5 stupně východně nabízejí všechny hlavní české a slovenské veřejnoprávní i komerční programy za jednorázový poplatek. Bezplatně lze sledovat celkem přes 20 programů. Nabídka obou provozovatelů obsahuje také placené televizní balíčky a HD programy.

Pro příjem satelitní televize prostřednictvím platforem Skylink nebo CS Link je nutná pouze 60cm satelitní anténa, nasměrovaná na orbitální pozici ASTRA 23,5 stupně východně, a satelitní přijímač s dekódovací kartou CS Link nebo Skylink.

Zdroj: TS
reklama
reklama