Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S

Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S
, , aktualita
Nedávná aktualizace Shield Experience 8.2.2 přidala podporu herního ovladače DualSense z PlayStationu 5, stejně jako ovladačů z Xboxu Series X/S. Spárování přitom není složité. Update přidává také několik drobných novinek.
K oblíbeným
reklama
Nvidia Shield TV funguje jako univerzální multimediální centrum s Android TV, ale její specialitou jsou přece jen hry. Z tohoto důvodu nabízí Nvidia k tomu zařízení také svůj vlastní herní ovladač, případně lze připojit také příslušenství třetích stran. A nyní mají uživatelé možnost přidat i gamepady z herních konzolí nové generace od Sony nebo Microsoftu. Softwarová aktualizace Shield Experience 8.2.2 totiž přidává kompatibilitu s ovladačem DualSense pro PlayStation 5, stejně jako ovladačem pro Xbox Series X/S.
 
 
Pomocí spárovaného gamepadu potom můžete hrát jak hry pro Android, tak především streamované hry z platformy GeForce Now, se kterými tato novinka dává asi největší smysl. Pro úspěšné propojení stačí aktivovat režim párování Bluetooth na Shield TV a následně spustit také režim párování na samotném ovladači. V případě DualSense podržíte tlačítko PlayStation a tlačítko Share/Clip, dokud světlo nezačne pulzovat modře. V případě gamepadu pro nový Xbox stačí podržet tlačítko párování, dokud nezačne blikat tlačítko Xbox.
 
 
Mezi další novinky aktualizace Shield Experience 8.2.2 patří podpora systému domácí automatizace Control4. Pokud patříte mezi jeho uživatele, můžete pomocí dálkového ovladače nebo aplikace Control4 procházet uživatelské rozhraní Shield nebo přímo spouštět nainstalované aplikace. Update také přináší různé opravy chyb. K největší z nich patří vylepšené chování ovládání IR hlasitosti pomocí Shield Remote 2019 s AV přijímači značky Denon. V neposlední řadě došlo k upgradu úrovně zabezpečení Androidu na verzi z prosince 2020.
 
Shield TV stále používá Android 9.0 (z roku 2018) a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by výrobce chystal aktualizaci na novější verzi. Přechod na aktuální Android 11 by přinesl oficiální podporu dalších ovladačů třetích stran (např. Valve nebo Nintendo). Nvidia se také pochlubila novými hrami, které si mohou zahrát majitelé Shield TV prostřednictvím GeForce Now. Jedná se o řadu hitů posledních měsíců, jako jsou Cyberpunk 2077, Assassin's Creed Valhalla, Destiny 2: Beyond Light, Watch Dogs: Legion nebo Among Us.
 
Zdroj: Nvidia.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik