Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S

Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S
, , aktualita
Nedávná aktualizace Shield Experience 8.2.2 přidala podporu herního ovladače DualSense z PlayStationu 5, stejně jako ovladačů z Xboxu Series X/S. Spárování přitom není složité. Update přidává také několik drobných novinek.
K oblíbeným
reklama
Nvidia Shield TV funguje jako univerzální multimediální centrum s Android TV, ale její specialitou jsou přece jen hry. Z tohoto důvodu nabízí Nvidia k tomu zařízení také svůj vlastní herní ovladač, případně lze připojit také příslušenství třetích stran. A nyní mají uživatelé možnost přidat i gamepady z herních konzolí nové generace od Sony nebo Microsoftu. Softwarová aktualizace Shield Experience 8.2.2 totiž přidává kompatibilitu s ovladačem DualSense pro PlayStation 5, stejně jako ovladačem pro Xbox Series X/S.
 
 
Pomocí spárovaného gamepadu potom můžete hrát jak hry pro Android, tak především streamované hry z platformy GeForce Now, se kterými tato novinka dává asi největší smysl. Pro úspěšné propojení stačí aktivovat režim párování Bluetooth na Shield TV a následně spustit také režim párování na samotném ovladači. V případě DualSense podržíte tlačítko PlayStation a tlačítko Share/Clip, dokud světlo nezačne pulzovat modře. V případě gamepadu pro nový Xbox stačí podržet tlačítko párování, dokud nezačne blikat tlačítko Xbox.
 
 
Mezi další novinky aktualizace Shield Experience 8.2.2 patří podpora systému domácí automatizace Control4. Pokud patříte mezi jeho uživatele, můžete pomocí dálkového ovladače nebo aplikace Control4 procházet uživatelské rozhraní Shield nebo přímo spouštět nainstalované aplikace. Update také přináší různé opravy chyb. K největší z nich patří vylepšené chování ovládání IR hlasitosti pomocí Shield Remote 2019 s AV přijímači značky Denon. V neposlední řadě došlo k upgradu úrovně zabezpečení Androidu na verzi z prosince 2020.
 
Shield TV stále používá Android 9.0 (z roku 2018) a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by výrobce chystal aktualizaci na novější verzi. Přechod na aktuální Android 11 by přinesl oficiální podporu dalších ovladačů třetích stran (např. Valve nebo Nintendo). Nvidia se také pochlubila novými hrami, které si mohou zahrát majitelé Shield TV prostřednictvím GeForce Now. Jedná se o řadu hitů posledních měsíců, jako jsou Cyberpunk 2077, Assassin's Creed Valhalla, Destiny 2: Beyond Light, Watch Dogs: Legion nebo Among Us.
 
Zdroj: Nvidia.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik