Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S

6.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Nedávná aktualizace Shield Experience 8.2.2 přidala podporu herního ovladače DualSense z PlayStationu 5, stejně jako ovladačů z Xboxu Series X/S. Spárování přitom není složité. Update přidává také několik drobných novinek.
Nvidia Shield TV funguje jako univerzální multimediální centrum s Android TV, ale její specialitou jsou přece jen hry. Z tohoto důvodu nabízí Nvidia k tomu zařízení také svůj vlastní herní ovladač, případně lze připojit také příslušenství třetích stran. A nyní mají uživatelé možnost přidat i gamepady z herních konzolí nové generace od Sony nebo Microsoftu. Softwarová aktualizace Shield Experience 8.2.2 totiž přidává kompatibilitu s ovladačem DualSense pro PlayStation 5, stejně jako ovladačem pro Xbox Series X/S.
 
 
Pomocí spárovaného gamepadu potom můžete hrát jak hry pro Android, tak především streamované hry z platformy GeForce Now, se kterými tato novinka dává asi největší smysl. Pro úspěšné propojení stačí aktivovat režim párování Bluetooth na Shield TV a následně spustit také režim párování na samotném ovladači. V případě DualSense podržíte tlačítko PlayStation a tlačítko Share/Clip, dokud světlo nezačne pulzovat modře. V případě gamepadu pro nový Xbox stačí podržet tlačítko párování, dokud nezačne blikat tlačítko Xbox.
 
 
Mezi další novinky aktualizace Shield Experience 8.2.2 patří podpora systému domácí automatizace Control4. Pokud patříte mezi jeho uživatele, můžete pomocí dálkového ovladače nebo aplikace Control4 procházet uživatelské rozhraní Shield nebo přímo spouštět nainstalované aplikace. Update také přináší různé opravy chyb. K největší z nich patří vylepšené chování ovládání IR hlasitosti pomocí Shield Remote 2019 s AV přijímači značky Denon. V neposlední řadě došlo k upgradu úrovně zabezpečení Androidu na verzi z prosince 2020.
 
Shield TV stále používá Android 9.0 (z roku 2018) a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by výrobce chystal aktualizaci na novější verzi. Přechod na aktuální Android 11 by přinesl oficiální podporu dalších ovladačů třetích stran (např. Valve nebo Nintendo). Nvidia se také pochlubila novými hrami, které si mohou zahrát majitelé Shield TV prostřednictvím GeForce Now. Jedná se o řadu hitů posledních měsíců, jako jsou Cyberpunk 2077, Assassin's Creed Valhalla, Destiny 2: Beyond Light, Watch Dogs: Legion nebo Among Us.
 
Zdroj: Nvidia.com