Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S

Na Nvidia Shield TV můžete hrát pomocí ovladačů z PS5 a Xbox Series X/S
, , aktualita
Nedávná aktualizace Shield Experience 8.2.2 přidala podporu herního ovladače DualSense z PlayStationu 5, stejně jako ovladačů z Xboxu Series X/S. Spárování přitom není složité. Update přidává také několik drobných novinek.
K oblíbeným
reklama
Nvidia Shield TV funguje jako univerzální multimediální centrum s Android TV, ale její specialitou jsou přece jen hry. Z tohoto důvodu nabízí Nvidia k tomu zařízení také svůj vlastní herní ovladač, případně lze připojit také příslušenství třetích stran. A nyní mají uživatelé možnost přidat i gamepady z herních konzolí nové generace od Sony nebo Microsoftu. Softwarová aktualizace Shield Experience 8.2.2 totiž přidává kompatibilitu s ovladačem DualSense pro PlayStation 5, stejně jako ovladačem pro Xbox Series X/S.
 
 
Pomocí spárovaného gamepadu potom můžete hrát jak hry pro Android, tak především streamované hry z platformy GeForce Now, se kterými tato novinka dává asi největší smysl. Pro úspěšné propojení stačí aktivovat režim párování Bluetooth na Shield TV a následně spustit také režim párování na samotném ovladači. V případě DualSense podržíte tlačítko PlayStation a tlačítko Share/Clip, dokud světlo nezačne pulzovat modře. V případě gamepadu pro nový Xbox stačí podržet tlačítko párování, dokud nezačne blikat tlačítko Xbox.
 
 
Mezi další novinky aktualizace Shield Experience 8.2.2 patří podpora systému domácí automatizace Control4. Pokud patříte mezi jeho uživatele, můžete pomocí dálkového ovladače nebo aplikace Control4 procházet uživatelské rozhraní Shield nebo přímo spouštět nainstalované aplikace. Update také přináší různé opravy chyb. K největší z nich patří vylepšené chování ovládání IR hlasitosti pomocí Shield Remote 2019 s AV přijímači značky Denon. V neposlední řadě došlo k upgradu úrovně zabezpečení Androidu na verzi z prosince 2020.
 
Shield TV stále používá Android 9.0 (z roku 2018) a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by výrobce chystal aktualizaci na novější verzi. Přechod na aktuální Android 11 by přinesl oficiální podporu dalších ovladačů třetích stran (např. Valve nebo Nintendo). Nvidia se také pochlubila novými hrami, které si mohou zahrát majitelé Shield TV prostřednictvím GeForce Now. Jedná se o řadu hitů posledních měsíců, jako jsou Cyberpunk 2077, Assassin's Creed Valhalla, Destiny 2: Beyond Light, Watch Dogs: Legion nebo Among Us.
 
Zdroj: Nvidia.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář