Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MUX2 z Chebu a Jáchymova od září na 35. kanále

23.8.2010, Jiří Piškula, aktualita
České Radiokomunikace oznámily, že dne 1. září 2010 přeladí vysílání pozemní digitální sítě 2 ze západočeských vysílačů Cheb - Zelená hora a Jáchymov - Klínovec z dočasného 66. kanálu (834 MHz) na finální 35. kanál (586 MHz).
Finální kmitočet se uvolní po vypnutí analogového televizního vysílání ČT1 z chomutovské Jedlové hory, k čemuž má dojít 31. 8. 2010 v rámci ukončení analogového TV vysílání v územní oblasti Ústí nad Labem. České Radiokomunikace přeladí druhý multiplex na finální 35. Kanál během noční výluky 1. září v čase mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.


Z chomutovské Jedlové hory se analogová ČT1 odmlčí 31. 8. 2010 (foto: denikmilans).

V 6.00 bude obnoveno televizní vysílání multiplexu 2 ze Zelené hory a z Klínovce již na finálním vysílacím kanále 35. Změna se týká pouze vysílacího kmitočtu, ostatní parametry (výkon, polarizace apod.) zůstanou zachovány. Vzhledem ke změně z vysokého na poměrně nízký vysílací kanál by nemělo dojít ke zhoršení pokrytí dotčené územní oblasti, naopak by se příjmové podmínky měly v některých lokalitách mírně zlepšit.

V návaznosti na to budou provedeny potřebné technologické změny na digitálních opakovačích navazujících na uvedené hlavní vysílače (Aš, Mariánské Lázně, Kraslice, Karlovy Vary, Rotava). Tyto opakovače budou převedeny na nové vysílací schéma do konce 36. týdne.

Zdroj: TZ ČRa