Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální Popcorn Hour A-300 za dveřmi

14.10.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Streamovací centra Popcorn Hour se v poslední době těší značné oblibě mezi příznivci multimediálních center jako zařízení schopné DLNA a proudového vysílání po internetu. Nová verze tohoto přehrávače bude k dostání už kolem 18. října jako A-300.

Už za několik dní má na evropský trh dorazit nová verze streamovacího přehrávače Popcorn Hour s kódovým označením A-300. Jeho srdce sice tvoří 800MHz procesor, ale mnohem zajímavěji pak zní integrace USB 3.0 a gigabitového Ethernetu (10/100/1000mbps) pro rychlé připojení k síti (LAN i plné využití rychlého internetu).Popcorn Hour A-300 - streamovací multimediální centrum.


Přehrávač Popcorn Hour slouží jako NAS server a streamovací zařízení sítě DLNA, což v praxi znamená možnost proudového vysílání z ostatních zařízení této sítě (PC/MAC, NAS, mobilní přístroje) rovnou do Vaší HDTV. Novou vlastností pak je elektronický obchod s aplikacemi Apps Market, kde jsou (mimo jiné) k dostání nejnovější zprávy, internetová rádia, sociální sítě a videa na poptání. Prozatím se jedná o 80 volně stažitelných aplikací. Nový A-300 rovněž podporuje aplikaci Digital Media Jukebox, podobně jako tomu bylo v minulých verzích tohoto přehrávače.Popcorn Hour A-300 - ukázka nabídky.


O zapojení přístroje se stará rozhraní HDMI v. 1.3a, komponentní výstup, optický a analogový výstup zvuku. Je zahrnuta podpora 3D MKV, přenosu FullHD videosignálu přes HDMI (1080p24) i možné zabudování vnitřního SATA HDD. Přehrávač využívá uživatelské rozhranní napsané v jazyce Flash a součástí jeho výbavy je i aplikace BT / Usenet Client. Video níže zachycuje ovládání nové aplikace obchodu s aplikacemi Apps Market:


Multimediální centrum Popcorn Hour A-300 bude k dispozici od 18. října 2011 za zatím nezveřejněnou cenu. Bližší technické údaje (jako např. podporované formáty) jsou k dispozici na tomto PDFku.

Zdroj: FlatpanelsHD