Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Motorola XOOM 2 a jeho multimediální brácha

16.11.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Možná si říkáte, že tablety patří buď do lékárny nebo na Svět Hardware, jenže v tomto případě se jedná o dvojici, do které patří vyloženě multimediální kousek takového „značně lepšího mp4 přehrávače“ s virtuálně prostorovým zvukem.

Motorola XOOM, první tablet využívající operační systém Android Honeycomb, zrovna nebyla přehnaně úspěšným tabletem. I tak to není ani týden, co společnost představila jejich dva nástupce: Motorola XOOM 2 a Motorola XOOM 2 Media Edition. Každý z modelů zařízení „slate“ je vybaven OS Honeycomb 3.2, obsahují nejen přední 1.3MPx kameru, ale i větší 5MPx zadní kameru (či fotoaparát vybavený LED bleskem, digitálním zoomem a automatickým ostřením). K uložení fotek a videa potom slouží 16GB vnitřní paměť.


Tablet Motorola XOOM 2, větší verze dvou modelů.


Motorola XOOM 2 je vybavena 10,1“ obrazovkou (čímž se neliší od svého předchůdce) i speciálním krycím „sklem“ Corning Gorilla Glass a vlhku-vzdorným krytem. Celé zařízení pohání 1,2GHz dvoujádrový procesor, který využívá 1 GB operační paměti. To vše se vleze do těla o tloušťce pouhých 8,8 mm, včetně akumulátoru s výdrží 10 hodin.


Motorola XOOM 2 Media Edition, multimediální tablet do kapsy.


Multimediální model je o něco menší, byť úhlopříčka 8,2“ není až tak málo v porovnání s různými přehrávači MP4. Velikost většího PDA navíc nepůsobí tak trapně, pokud se rozhodnete využít vestavěné optiky. Vestavěná je i sada reproduktorů, slibující hlubší basy i virtuální prostorový zvuk. LCD tohoto modelu se navíc pyšní širokými pozorovacími úhly. Co se týče výdrže, tak se uvádí šest hodin při prohlížení internetu. Avšak při pouhém přehrávání hudby má tato výdrž dosahovat úctyhodných tří dnů. Motorola XOOM 2 (Media Edition) bude k dispozici už za několik dní, bohužel jen ve Velké Británii v řetězcích Carphone Warehouse, Best Buy, Dixons, PC World a Currys. Cena ještě není známa.
Zdroj: PhoneArena, HiTechReview