www.tvfreak.cz
>
>

Moka360: nejmenší 360° kamera na světě vám nezruinuje peněženku

Moka360: nejmenší 360° kamera na světě vám nezruinuje peněženku
, , aktualita
Na Indiegogo je velmi úspěšný projekt miniaturní a levné kamery, která je určena k nahrávání 360° videí ve 2K rozlišení a dokonce také živému streamování na sociální sítě. Požadovaného finančního cíle se povedlo dosáhnout za pouhých šest hodin.reklama
360stupňová videa získávají postupem času na popularitě. Může za to jistě také rozšiřování zařízení virtuální realitu, která umožňují takové snímky i videa zobrazit nejpřirozenějším způsobem. Spolu s tím se rozšiřuje nabídka specializovaných kamer, které zvládnou snímat ve 360° záběru. Na trhu lze sehnat kousky za pár tisíc korun, ale také za pár desítek tisíc korun. Známý Samsung Gear 360 stojí s cenovkou necelých 10 000 Kč někde uprostřed. K dalším alternativám, které na českém trhu nejsou aktuálně dostupné, patří Nikon KeyMission 360 nebo designově zajímavá Sphericam. S nabídkou nebyl spokojený Raymond Wang, bývalý zaměstnanec společností 3Com a HP. Dal proto dohromady tým, se kterým vymyslel kameru Moka360. O peníze na její vývoj se rozhodli požádat na známém crowdfundingovém webu Indiegogo, kde byl o jejich nápad obrovský zájem – požadovaných 25 tisíc dolarů se podařilo vybrat za pouhých šest hodin a v době psaní článku byl cíl překonán téměř pětkrát.

Co tedy zákazníky na této novince tolik uchvátilo? Zaprvé to mohl být titul „nejmenší 360° kamera na světě“, který lze sice těžko ověřit, ale v každém případě se Moka360 s rozměry 56 x 51 x 28 mm a hmotností 98 g řadí k těm nejkompaktnějším. Jen pro srovnání, už zmiňovaný Gear 360 od Samsungu měří 66,7 x 56,3 x 60,1 mm a váží 152 g. Dalším lákadlem mají být kvalitní parametry. Moka360 zvládne nahrávat videa ve 2K rozlišení při 30 snímcích za sekundu, a to pomocí dvojice skleněných širokoúhlých objektivů se světelností f/2.0. Výsledný obraz kamerka automaticky složí do 360stupňové podoby. K dispozici má být také stabilizace obrazu, i když podrobnosti autoři nezveřejnili. Na těle zařízení nalezneme několik tlačítek pro ovládání a monochromatický displej, který zobrazuje nejpodstatnější informace.

Pokročilejší možnosti, a především přehrávání pořízených videí, umožní mobilní aplikace pro Android či iOS. Nahrávky je možné dokonce streamovat živě například na Facebook či YouTube. Propojení se smartphonem či počítačem probíhá přes bezdrátovou síť Wi-Fi (stabilnější než Bluetooth a s dosahem až 20 m), případně je možné využít kabel micro USB. Data jsou ukládána na až 128GB paměťovou kartu. Kamera je kompatibilní se standardními stativy, případně je možné ji připevnit pomocí silného magnetu nacházejícího se na jejím vrchu. Integrovaná baterie o kapacitě 1 500 mAh by měla zajistit až hodinu a půl provozu. Pokud budete jen pořizovat fotografie, může výdrž přesáhnout jeden den. K dispozici je také voděodolný obal, který umožní kamerku v hloubce až 40 metrů pod hladinou. 3,5mm jack pro připojení externího mikrofonu se autoři rozhodli nepoužít, aby ušetřili místo.

Moka360 bude k dostání za 199 dolarů, v přepočtu asi 5 100 Kč bez DPH. V rámci kampaně na Indiegogo lze ovšem kousek získat za ještě výhodnějších 120 dolarů, tedy asi 3 100 Kč bez DPH. K ceně je nutné přičíst ještě náklady na dopravu 20 dolarů. K prvním zákazníkům se kamera dostane v březnu příštího roku.

Zdroj: Indiegogo.com
Nejnovější články
Televizory Loewe Bild 5 se dostaly na český trh Televizory Loewe Bild 5 se dostaly na český trh
Špičkové materiály, minimalistický design a nejnovější technologie jsou aspekty, které značka Loewe chválí u své řady televizorů Bild 5. V minulých týdnech se tyto LCD TV objevily také na českém trhu.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Philips 7502: přivítejte vlajkovou loď mezi LED TV Philips 7502: přivítejte vlajkovou loď mezi LED TV
Společnost TP Vision uvedla minulý měsíc na český trh špičkový LED televizor z řady 7502. Jedná se o nejvyšší model s tímto typem panelu pro rok 2017. V nabídce jsou celkem tři r§zné úhlopříčky, k dispozici je také nový obrazový engine.
19.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Stabilizační algoritmus vědců z Duke University se dostal do Adobe After Effects Stabilizační algoritmus vědců z Duke University se dostal do Adobe After Effects
Vědci z Duke University mohou slavit. Jejich algoritmus pro stabilizaci videa byl natolik dobrý, že jej použil Adobe u svého After Effects. Přináší značně odlišný pohled na rozmazání proti jiným algoritmům a je také znatelně rychlejší.
12.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Kamera Panasonic AU-EVA1 přináší Super 35 5.7K senzor Kamera Panasonic AU-EVA1 přináší Super 35 5.7K senzor
Společnost Panasonic prezentovala novou videokameru AU-EVA1. Ta disponuje velkým Super35 senzorem s 5.7K rozlišením. Umí natáčet downsamplované 4K video a zajímavostí je také použití bajonetu Canon EF.
8.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukazuje příslušenství pro nové QLED TV. Jaké jsou ceny? Samsung ukazuje příslušenství pro nové QLED TV. Jaké jsou ceny?
Samsung zahájil na českém trhu prodej příslušenství pro své nové QLED TV. Jedná se například o dva zajímavé stojany Gravity a Studio nebo sadu pro těsné připevnění na zeď. Dokoupit je možné také delší neviditelný optický kabel.
7.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik