www.tvfreak.cz
>
>
>

Mitsubishi končí s projekčními TV

Mitsubishi končí s projekčními TV
, , aktualita
Poslední mohykán na poli televizorů se zadní projekcí RPTV (rear projection TV ) s nimi končí. Oznámil to Mitsubishi ve svém dopisu autorizovaným servisním centrům. Končí tak éra velkých RPTV s úhlopčíčkou až 92 palců (234 cm).
K oblíbeným
reklama
Mitsubishi Electric Visual Solutions America(MEVSA) má v současné době pro domácnosti v nabídce DLP modely s úhlopříčkou 73, 82 a 92 palců, přičemž všechny novější modely zvládají i zobrazení ve 3D s pasivními brýlemi, stejnými, které se používají i v kině. Specifikací jsou rozhodně konkurenceshopné - nechybí podpora 1080p a jejich hloubka není tak strašná - pro 92-palcový model je 63 cm. Na zeď si ji nepověsíte, ale stát mezi nábytkem bez problémů může.

Důvodem k ukončení prodeje jsou pravděpodobně níské prodeje, protože LCD a plazmové displeje již dosáhly obstojných velikostí a jsou také o dost levnější (přestože LCD televize stejných velikostí jako velké RPTV jsou dražší). Mitsubishi bude dále prodávat klasické DLP projektory a nerezignuje ani na jejich display wall, které ale dodává v podstatě jen komerčním subjektům. Takto například vybavila dispečink řízení dopravy v Tokyu:

Mitsubishi začalo s projekčními TV v polovině 90 let 20. století, tedy již 15 let zpět, kdy velikost prvních modelů přesahovala 120 cm úhlopříčky. To bylo na tu dobu úctyhodné, ovšem také kvalita obrazu tomu odpovídala - klasické TV rozlišení nebylo na takovu velikost připraveno, nehledě na používání analogových páskových přehrávačů VHS. Také jejich hloubka byla značná a celá projekční technika byla v podstavci, který byl stejně veliký jako horní část s obrazovkou. Časem se ale povedlo jeho hloubku zmenšit a i projektor zabírá mnohem méně místa.

Časem Mitsubishi zařadilo do své nabídky i LCD televizory, přestože projekční TV byly stále jejich chloubou. Jenže velká konkurence na poli LCD jim nepřinesla úspěch a tak časem ustoupila ze svých pozic a zrušila komplet malé modely. Nyní se bude soustředit především na projektory, display wall, monitory a také tiskárny.

Zdroj: CEPro
reklama
Nejnovější články
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
I chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer i několik nových dokumentů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
Včera, aktualita, Jáchym Šlik