www.tvfreak.cz
>
>
>

Mitsubishi končí s projekčními TV

Mitsubishi končí s projekčními TV
, , aktualita
Poslední mohykán na poli televizorů se zadní projekcí RPTV (rear projection TV ) s nimi končí. Oznámil to Mitsubishi ve svém dopisu autorizovaným servisním centrům. Končí tak éra velkých RPTV s úhlopčíčkou až 92 palců (234 cm).
K oblíbeným
reklama
Mitsubishi Electric Visual Solutions America(MEVSA) má v současné době pro domácnosti v nabídce DLP modely s úhlopříčkou 73, 82 a 92 palců, přičemž všechny novější modely zvládají i zobrazení ve 3D s pasivními brýlemi, stejnými, které se používají i v kině. Specifikací jsou rozhodně konkurenceshopné - nechybí podpora 1080p a jejich hloubka není tak strašná - pro 92-palcový model je 63 cm. Na zeď si ji nepověsíte, ale stát mezi nábytkem bez problémů může.

Důvodem k ukončení prodeje jsou pravděpodobně níské prodeje, protože LCD a plazmové displeje již dosáhly obstojných velikostí a jsou také o dost levnější (přestože LCD televize stejných velikostí jako velké RPTV jsou dražší). Mitsubishi bude dále prodávat klasické DLP projektory a nerezignuje ani na jejich display wall, které ale dodává v podstatě jen komerčním subjektům. Takto například vybavila dispečink řízení dopravy v Tokyu:

Mitsubishi začalo s projekčními TV v polovině 90 let 20. století, tedy již 15 let zpět, kdy velikost prvních modelů přesahovala 120 cm úhlopříčky. To bylo na tu dobu úctyhodné, ovšem také kvalita obrazu tomu odpovídala - klasické TV rozlišení nebylo na takovu velikost připraveno, nehledě na používání analogových páskových přehrávačů VHS. Také jejich hloubka byla značná a celá projekční technika byla v podstavci, který byl stejně veliký jako horní část s obrazovkou. Časem se ale povedlo jeho hloubku zmenšit a i projektor zabírá mnohem méně místa.

Časem Mitsubishi zařadilo do své nabídky i LCD televizory, přestože projekční TV byly stále jejich chloubou. Jenže velká konkurence na poli LCD jim nepřinesla úspěch a tak časem ustoupila ze svých pozic a zrušila komplet malé modely. Nyní se bude soustředit především na projektory, display wall, monitory a také tiskárny.

Zdroj: CEPro
reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem
V nabídce videokamer společnosti Panasonic se objevují dva nové modely HC-X1500 a HC-X2000. Oba dva mají objektiv s 24× optickým zoomem a potěší také schopností záznamu ve 4K rozlišení při 60p.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10 NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela má další trailer Black Widow od Marvela má další trailer
Marvel uvolnil další trailer na film Black Widow, který zamíří do kin v květnu letošního roku. Zatímco ten minulý více napovídal o minulosti Natashy Romanoff, tentokrát se dozvíme více i o hlavním protivníkovi.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TCL má nové QLED televize včetně 8K X91 TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala