Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mio uvádí nové kamery do auta

14.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Pro naše osobní automobily i nákladní vozy si společnost Mio připravila dvě nové videokamery, které jsou běžně označovány jako černé skříňky užitečné především při záznamu průběhu nehod. Konkrétně jde o modely Mio MiVue 338 a 358, na něž se krátce podíváme.
Kamery Mio MiVue 338/358 dokáží zaznamenávat video ve vysokém rozlišení, což tedy dnes není nic výjimečného. V případě modelu 338 to je rozlišení 720p a 358 zvládne také Full HD, čili 1080p. Kamery také jsou dle představ výrobce použitelné i při opuštění auta na parkovišti, a to díky možnosti záznamu při detekci pohybu, takže by měly zachytit případného vandala nebo jiného řidiče, který si o naše auto ťukne (pokud to tedy učiní zrovna v úhlu pohledu). Obávám se ale, že v našich končinách takový způsob použití znamená spíše pozvánku k navštívení auta.
Co se týče displeje, ten je u kamery MiVue 338 a 358 velký 2", respektive 2,4" a u obou má pak objektiv širokoúhlý záběr 120°. Video je komprimováno do H.264 a ukládáno na karty microSD, kam se vejde několik hodin v závislosti na zvoleném rozlišení. Objektivy jsou zde tvořeny soustavou šesti skleněných čoček a mají být dostatečně světelné i na provoz ve tmě.MiVue 358 má kromě vyššího rozlišení a většího displeje výhodu také v senzoru G, který zaznamenává změny polohy ve třech osách. Tyto změny jsou ukládány na kartu vedle videa a po nehodě mohou posloužit jako další materiál ke zkoumání. Dá se z nich vyčíst třeba to, odkud a kdy přišel náraz. Díky tomuto senzoru lze aktivovat i režim Nahrávání událostí, který pak není závislý na tom, zda si jej řidič zapomene zapnout, ale aktivuje se automaticky při zaznamenání změny pohybu a následně kamera uloží záznam dané události. Senzor G pak dokáže také spustit záznam i na parkovišti stejně jako detekce pohybu.

Dále je model 358 vybaven režimem fotografování, takže si můžete s ní pořídit i fotodokumentaci nehody. Od výrobce dostaneme v příslušenství software MiVue Manager, který umožní procházet a přehrávat nahraná videa různou rychlostí a také analyzovat data se snímače přetížení. Jednou z funkcí je také přímé sdílení videí na YouTube či Facebooku.

Obě kamery budou dostupné od tohoto měsíce za cenu 2190 a 2990 Kč s daní.

Zdroj: TZ Mio