Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mio MiVue M350: bohatě vybavená outdoorová kamera

2.12.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Mio, která je u nás známá především díky svým navigacím, si připravila novou outdoorovou kameru MiVue M350, která je vybavena širokým příslušenstvím. To je určeno pro připevnění na helmu, řidítka nebo na jiné místo.
Mio MiVue M350 tedy můžeme využít při různých aktivitách, a to díky svým vlastnostem i dodávanému příslušenství. Upevnit ji můžeme v podstatě na libovolné místo díky držáku s oboustrannou lepicí páskou, která by tedy měla leccos vydržet. Ovšem samotná kamera váží pouze 90 gramů, takže jednak nepotřebuje opravdu pevný držák a potom nebude tolik vadit samotnému uživateli.MiVue M350 má vodotěsné tělo, a to včetně nabíječky do 12V zásuvky auta či motocyklu (IPX8), takže ji můžeme dobíjet i za deště nebo natáčet až 3 metry pod vodou. Nicméně ale má samozřejmě i svou baterii, která poskytne kapacitu pro dvě hodiny záznamu. Ten se ukládá na až 32GB kartu MicroSD, což ve sportovním režimu znamená 8hodinové video. Tento sportovní režim představuje rozlišení Full HD 1080p při 30 snímcích za sekundu, ale pak tu je také 720p se 60 snímky za sekundu, což se bude hodit pro akční záběry. Senzor má fyzické rozlišení 5 Mpix.Objektiv zabírá obraz v úhlu 170°, jeho světelnost je 2,8 a ohnisková vzdálenost fixních 2,05 mm. Všechnba rozhraní kamery jsou vzadu a jde o slot pro karty Micro SD, konektor HDMI a mini USB. Mio dále slibuje, že kamerku můžeme z držáku rychle a snadno odepnout a při umístění na helmě také přijde vhod, že spuštění záznamu se ohlásí pomocí vibrace, čili není nutné se vizuálně přesvědčit, že kamera skutečně natáčí.

Kamera je již na trhu dostupná včetně aplikace Mio MiVue Manager pro sdílení nahrávek, a to za doporučenou koncovou cenu 6 150 Kč.

Zdroj: TZ Mio
reklama
reklama