Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mio MiVue 588: autokamera s čipem Sony Exmor

5.12.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Mio zařadila do své nabídky novou autokameru vybavenou obrazovým čipem Sony Exmor. Jedná se o model Mio MiVue 588 vybavený GPS, databází radarů, G senzorem a také dotykovým displejem.
Mio MiVue 588 tak slibuje kvalitní obraz se slušnou citlivostí při snímání, což má zajistit především lepší výsledky při natáčení v přítmí. Vedle toho je tato kamera vybavena modulem GPS, doživotní databází radarů, G senzorem přetížení a plně dotykovým 2,5“ displejem s grafickým ovládáním.

Čip Sony Exmor typu CMOS nabídne rozlišení Full HD, před sebou má objektiv sestávající z šesti čoček se slušnou světelností f/1,8 a úhlem záběru 130 stupňů. Samotný snímač má zdvojený filtr pro odstranění šumu při převodu z analogové do digitální podoby.

GPS v autokameře pak pomácá sledovat polohu vozidla a určovat jeho rychlost, takže řidiče může případně upozornit na překročení povolené rychlosti a blížící se radar. Mio přitom slibuje, že databáze rychlostních radarů bude doživotně aktualizována, čímž se samozřejmě myší životnost kamery, ne řidiče. Informace o rychlosti a aktuální poloze se ukládají buď do samostatného souboru na kartu micro SD, nebo je můžeme nechat vložit do souboru videa.

Dále tu máme tříosý G-senzor snímající přetížení, který dokáže zapnout nahrávání kdykoliv detekuje něco nestandardního, třeba prudkou změnu pohybu indikující náraz. Údaje ze senzoru pak lze nechat zobrazit v grafu. Ve výbavě je pak držák, díky němuž můžeme kameru otáčet v plném rozsahu 360 °, takže ji lze rychle natočit do požadovaného úhlu pohledu. Kamera se také umí po nastartování automaticky zapnout, takže ne její spuštění nemusíme myslet a samozřejmě u ní nechybí ani fotografický režim, třeba pro dokumentaci dopravní nehody.

Aplikace MiVue Manager poslouží pro přehrávání nahraných videozáznamů, které se automaticky synchronizují s polohou vozidla na Google Maps. Videa lze také snadno sdílet na YouTube či jiných serverech. Cena MiVue 588 byla stanovena na 5490 Kč s daní a již se objevila v prvních českých obchodech.

Zdroj: TZ Mio
reklama
reklama