Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Minix vsadil na Intel Braswell a nabídne 4K

9.9.2015, Jakub Doležal, aktualita
Ještě minulý rok vévodily multimediálním centrum čipsety ARM, avšak letos se po mohutné kampani vrací Intel. Jeho nabídce tentokrát neodolal Minix, který představí nové mini počítače vybavené architekturou Intel Braswell.
Informací zatím nemáme mnoho, nicméně předchozí generace přehrávače Z64 od Minixu měla takový úspěch, že se výrobce rozhodl i nadále v této řadě Z nabízet procesory Intel v kombinaci s operačním systémem Windows 10. Co prozatím Minix prozradil?

Do prodeje dorazí dva modely sdílející stejné kovové šasi a lišit se budou především výkonem. První z dvojice dostane Intel Celeron N3150 (4x 2,08 GHz) a druhý o něco silnější Intel Pentium N3700 (4x 2,4 GHz). Grafické jádro je uvnitř pouzdra procesoru a celý systém lze doplnit ještě o 4 nebo 8 GB operační paměti. Zdali bude paměť napájena na desku zatím není jasné.

Interní disk bude osazen ve slotu M2 a výrobce bude nabízet SSD Toshiba o kapacitě 128 GB. Mezi výstupy nechybí trojice USB 3.0, Mini DisplayPort a samozřejmě ani HDMI, které však zůstává na verzi 1.4 a na plnohodnotné 4K nebo HDR tak nejspíše můžeme zapomenout.

Minix si je vědom, že 4K obsah potřebuje i patřičnou přenosovou rychlost, a proto vybavil oba přístroje gigabitovým Ethernetem a dvoupásmovým Wi-Fi adaptérem s podporou 802.11ac. Vzhledem k dvěma externím anténám lze počítat s rychlostmi až 867 Mbps, byť přenosové rychlosti budou o něco nižší.


Výrobce se na výstavě IFA rozpovídal o novinkách a chlubil se především výkonem, který dokáže skrze procesory Intel dodat. To vše navíc při zachování pasivního chlazení, nicméně je nad slunce jasné, kam bude veškeré teplo směřovat, takže okolo kovového šasi určitě bude nutné nechat trochu prostoru.

Do obchodů se tyto novinky dostanou v listopadu tohoto roku za blíže neurčenou cenu.

Zdroj: Minix (1, 2)
reklama
reklama